Başkan Çavuşoğlu: “Artık bayramlar daha coşkulu kutlanacak”

 Denizli Büyükşehir Belediyesinin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın kentte coşku içinde kutlanmaya başladı.Gençlik Konserlerinin ilki Zeytinköy Mahallesi Ticaret Borsası İlkokulu’nda yapıldı. Denizli Büyükşehir Belediye Konservatuar sanatçısı Özgür Doğan’ın birbirinden güzel türkü ve şarkıları seslendi. Konsere yoğun ilgi gösteren vatandaşlar bayram sevincini doyasıya yaşadı. Programa katılarak vatandaşların coşkusuna ortak olan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu özellikle çocuklar ve gençlerin sevgi gösterileriyle karşılandı. Güzel bir haftada olduklarını belirten Başkan Çavuşoğlu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı layıkıyla kutlayacaklarını kaydederek, “Artık Denizli'nin her sokağında, her köşesinde Cumhuriyet’in, bayramların daha coşkulu kutlandığı bir süreci hep beraber inşa edeceğiz” dedi.

Denizli Vatandaşı Balık Yiyebiliyor Mu? Denizli'de Balık Fiyatları Denizli Vatandaşı Balık Yiyebiliyor Mu? Denizli'de Balık Fiyatları

19 Mayis Etkinlikleri Start Verd 1I

“Dilimizin Ucuyla Değil Yüreğimizin Coşkusuyla ‘Cumhuriyet’ Diyecegiz”

Başkan Çavuşoğlu, “Bugün hep beraber eğlenebiliyorsak, gülebiliyorsak, dosta düşmana karşı mutlu ve huzurlu bir ülkede yaşayabiliyorsak bunun bir mücadele süreci var. Bu mücadelenin en önemli mihenk taşlarından biri de 19 Mayıs'a giden o süreçtir. Bir çift mavi gözün çıkmış olduğu o yolculukta, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere yol arkadaşları, silah arkadaşları, kendilerini değil gelecekteki nesilleri düşünerek ölümü göze alıp canlarını bu vatan uğruna vermekten çekinmediler” diye konuştu. Tüm hemşehrilerinin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlayan Başkan Çavuşoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Ve diyoruz ki, bundan sonra dilimizin ucuyla değil yüreğimizin coşkusuyla ‘Cumhuriyet’ diyebileceğiz ve bu Cumhuriyet’e inanarak sahip çıkacağız.”

Göksel Denizli’de Konser Verecek

Gençlik Konserleri kapsamında 4 program daha düzenlenecek. 16 Mayıs Perşembe günü saat 21.00’de Denizli’nin sevilen müzik gruplarından Dar Sokak, Meska Hacı Ahmet Paralı İlköğretim Okulu’nda; 17 Mayıs Cuma günü saat 21.00’de Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuar sanatçısı Ahmet Algün Fatih Mahallesi Adil Demireren Mustafa Musoğlu İlköğretim Okulu’nda; 18 Mayıs Cumartesi günü saat 21.00’de Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuar sanatçısı Işıl Koç Akvadi TOKİ Pazar Yeri’nde; 19 Mayıs Pazar günü saat 21.00’de Türk pop müziğin sevilen isimlerinden Göksel, 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’nda sahne alacak.

Kaynak: Haber Merkezi