Türkiye bugün aylardır geri sayımını yaptığı yerel seçimler için sandık başına gitti. Yüksek Seçim Kurulu’nun kararına göre bazı illerde hava erken karardığı için oy verme işlemleri 1 saat erkene çekilmişti. , Adıyaman, Ağrı, Artvin, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Kars, Malatya, Kahramanmaraş, Mardin, Muş, Ordu, Rize, Siirt, Sivas, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Van, Bayburt, Batman, Şırnak, Ardahan, Iğdır ve Kilis’te ve bu illerde bulunan ceza infaz kurumlarında saat 07.00’de başlayan oy verme işlemi saat 16.00 itibarıyla sona erdi.

Ysk Baskanindan Son Dakika Yasak Aciklamasi1

Son Dakika Açıklaması

YSK Başkanı Ahmet Yener’den ise son dakika açıklaması geldi.

Başkan Yener, “Saat 17:00’de tüm oy sayım işlemleriyle ilgili genel bir bilgi vereceğiz. Daha sonra kurulumuz toplantıya geçip yayın yasaklarını hangi saatte kaldıracağımızı tartışıp bir karar vereceğiz. YSK bu yasağın kaldırdığını ilan etmeden seçim sonuçlarıyla ilgili olarak açıklamada bulunmamanınız rica ediyoruz” uyarısında bulundu. Basın mensuplarının diğer sorularına detaylı şekilde saat 17.00 itibari ile tüm Türkiye’de sandıklar kapandıktan sonra cevap vereceğini belirtti.

Denizli Valisi Ömer Faruk Coşkun, Makamını 7. Sınıf Öğrencisine Devretti! Denizli Valisi Ömer Faruk Coşkun, Makamını 7. Sınıf Öğrencisine Devretti!

Yayın yasağı ise tüm Türkiye'de 21.00 itibari ile sona erecek.

Editör: Kardelen Başol