Geçtiğimiz günlerde Sarayköy İlçesi’nde özel bir firma tarafından yeraltı sıcak su arama çalışmalarında patlama yaşanmış. Yaşanan patlama nedeniyle panik yaşanmış, patlamanın ardından yaşanan gaz sızıntısı vatandaşları tedirgin etmişti.

Sarayköy’deki Patlama İle İlgili Belediye Başkanında Açıklama

KESK Denizli̇ Şubeler Platformu “İsrail İşgal Ettiği Topraklardan Derhal Çekilmelidir” KESK Denizli̇ Şubeler Platformu “İsrail İşgal Ettiği Topraklardan Derhal Çekilmelidir”

Sarayköy Belediye Başkanı Mehmet Salih Konya yaşanan patlama ile ilgili açıklama yaptı. Başkan Konya gaz sızıntısının doğalgaz olmadığını, karbondioksit gazı olduğunu belitti. Konya yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

İlçemiz sınırları içerisinde, faaliyet gösteren özel firma tarafından, yeraltı sıcak su arama faaliyetleri kapsamında yapılan çalışmalar devam ederken, yerin 1200 metre derinliğe inildiğinde pazartesi günü gaz patlaması yaşanmış ve ilgili gaz sızıntısı halen devam etmektedir. Şirket yetkilileri ile yapılan sözlü görüşmede, çıkan gazın doğal gaz olmadığı karbondioksit gazı olduğu ancak incelemelerin devam ettiği, ilgili tüm birimlere bilgi verildiği gaz sızıntısının giderilmeye çalışıldığı yönünde tarafımıza bilgi verilmiştir. Pazartesi gününden bu yana ilgili şirket ile bilgi alışverişinde bulunulmakta ve çalışmalar takip edilmektedir. Vatandaşlarımızın gaz sıkıntısı sebebiyle şirket yetkililerince çıkan gazın insan sağlığını tehdit etmediği ve tehlike arz etmediği belirtilmişse de ilgili makamlardan gerekli açıklama yapılıncaya kadar ki döneme kadar sağlık tedbirlerinin elden bırakılmaması ve ilgili alana yaklaşılmamasını rica ederim.

Editör: Haber Merkezi