Denizlili Kursiyer Belediye Kurslarının Ardından Dünyaca Ünlü Üniversiteden Burs Kazandı Denizlili Kursiyer Belediye Kurslarının Ardından Dünyaca Ünlü Üniversiteden Burs Kazandı

PAÜ İİBF bünyesinde başlatılan ve kariyer hedeflerinde öğrencilere yol göstermeyi amaçlayan mentorluk programı kapsamında, 2023-2024 döneminde mentorlar ve öğrenciler ilk buluşmalarını gerçekleştirdi. Bakış açısı kazanma, kariyerlerini şekillendirme ve akademik başarılarını artırma yönünde önemli kazanımlar elde etmeleri amaçlanarak planlanan mentorluk programına katılan öğrencilerin, deneyimli mentorlar sayesinde iş hayatı ile ilgili fikir edinmeleri hedeflendi.

Pau Ogrencileri Denizli Mentorlariyla Bulustu1

Program kapsamında İİBF öğrencileri ile ilk toplantısını gerçekleştiren PAÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan başarıya giden yolda hedef belirlemenin önemini vurgulayarak, kariyer planlama ve iş yaşamı hakkında bilgi ve tecrübelerini aktardı. Rektör Prof. Dr. Kutluhan kendi eğitim hayatından örnekler vererek akademik kariyer süreci hakkında öğrencileri bilgilendirdi. Mentorluk programı kapsamında öğrencilerimiz ile bir araya gelen PAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Necip Atar ise akademik hayatta ve iş hayatında başarı elde etmek için nelere dikkat edilmesi gerektiği, iyi bir bilimsel araştırmanın gereklilikleri konusunda tecrübelerini aktardı. Program kapsamında öğrenciler ile buluşan Tavas Kaymakamı Tarık Yerlikaya kamu sektöründe edindiği deneyimleri, mülakat süreçlerini ve bu süreçlerde karşılaşabilecekleri durumları öğrencilere aktardı.

Kamu sektörü, özel sektör ve akademide deneyimli birçok isim de mentorluk faaliyetleri çerçevesinde öğrencilerimiz ile ilk toplantılarını gerçekleştirdi. Mentorlarımızdan Pamukkale Üniversitesi Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. İsmail Ovalı, Denizli Ticaret Odası YİK Üyesi Oktay Mersin, DSO Başkan Yardımcısı Mehmet Serter, iş insanları; Ahmet Yavuzçehre, Mehmet Samur ve çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yapan Bahir Dibekoğlu, Duygu Köseoğlu, Gamze Solmaz, İsmail Çerçi, Mehmet Ünal, Melike Yalçınkaya, Nevin Özdemir ve Zehra Er Sezer program kapsamında mentorluk yapacakları öğrencileriyle bir araya geldiler.

Editör: Ali İhsan Sivrikaya