Laiklik ve Bilim Karşıtı Müfredatı Reddediyoruz Diyerek Yürüdüler Laiklik ve Bilim Karşıtı Müfredatı Reddediyoruz Diyerek Yürüdüler

Türk dünyası edebiyatının önemli şahsiyetlerinden olan Mahtumkulu ile ilgili posterlerden oluşan serginin açılışı İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi (İTBF) Dekanı Prof. Dr. Yasemin Beyazıt tarafından gerçekleştirildi. Programın devamında, Prof. Dr. İsmail Çetişli Konferans Salonu’nda Mahtumkulu’nun hayatı ve eserleri ile ilgili öğrenciler tarafından sunumlar yapılarak, şiirler okundu. Mahtumkulu Firaki ile ilgili Türkmenistan’da ve Türkiye’de yayımlanmış kitaplar sergilendi. Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Soner Sağlam, bölümde ‘Mahtumkulu ve Türkmen Edebiyatı Araştırmaları’ adlı bir dersin okutulduğunu ve bu posterlerin ders ödevi olarak öğrenciler tarafından hazırlandığını söyledi.

Mahtumkulu Firaki Anıldı 2

Mahkumlulu’nun tıpkı Ahmet Yesevi, Kaşgarlı Mahmut, Yunus Emre gibi Türk dünyasının ortak değerlerinden biri olduğunu söyleyen Sağlam, Türk dünyasındaki kültürel birliğin sağlanması adına bu tür faaliyetlerin büyük önem taşıdığına dikkat çekti.

Mahtumkulu Firaki Anıldı