Yangın, Manisa’nın Yunus Emre ilçesinde bulunan ormanlık alanda meydana geldi. Manisa Büyükşehir Belediyesi 12 itfaiye aracı ve Kent Estetiği tankeri ile Orman Genel Müdürlüğüne bağlı ekipler yangına müdahale etti. Ekiplerin müdahalesi ile yangın, kısa sürede kontrol altına alındı. İtfaiye Daire Başkanı Gürhan İnal, “Yunus Emre ilçemizde aynı anda iki tane orman yangını başladı. Birisi Osmancalı’da diğeri ise Akgedik’te. İki tarafa da hızlıca ulaştık. Her iki taraftaki yangını da şu an itibari ile söndürmüş bulunmaktayız. Akgedik’teki yangın TOKİ’lerdeki apartmanlara yaklaşmıştı. Araçlarımızı yangın ve binaların arasına konumlandırdık, yangını söndürdük. Toplamda iki orman yangınında 12 aracımız ve Kent Estetiği tankerlerimiz var. Ekiplerimiz canla başla çalışarak yangınları kısa sürede söndürdü ve şu an herhangi bir can kaybı yok” şeklinde konuştu.

Orman Yangini Panige Yol Acti Pazar Arabasiyla Su Tasidi3

Çiftlik Bank Davasında Mehmet Aydın Mağduriyeti Gidermek İstiyor Çiftlik Bank Davasında Mehmet Aydın Mağduriyeti Gidermek İstiyor

“Pazar Arabasının İçine 5 Litre Su Doldurdum Geldim”

Akgedik TOKİ’de yaşayan Filiz Ardoğmuş, evindeki Pazar arabası ile yangındaki hayvanlara ve görevlilere gönüllü olarak su taşıdı. Olayı nasıl yaşadığını anlatan Ardoğmuş, “Ben evimde oturuyordum, helikopter seslerini duydum. Haberlere baktım ve yangın olduğunu duydum. O anda heyecandan arabaya binmek aklıma gelmedi yakında diye. Pazar arabasının içine beş litre su doldurdum. Evde bulduğum yoğurt kaselerini, tabakları kestim, yangında kaplumbağalar, hayvanlar yanmasın diye. Onlar için koştum. Sadece kaplumbağalar değil, diğer hayvanlar için de koştum. Sağ olsun İtfaiye Daire Başkanımız çok iyi karşıladı beni. Gelme sebebimi söyledim çok zor bir durumda geldim, hiç önemli değil. İnşallah bir tane bile hayvan kurtarabilirsem çok mutlu olacağım” şeklinde konuştu.

Orman Yangini Panige Yol Acti Pazar Arabasiyla Su Tasidi

“Hayvanlara Yardım Etmek İstiyorum”

Hayvanlara elinden geldiğince yardım etmeye çalışan Ardoğmuş bu konuda da Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ferdi Zeyrek’e, “Ferdi başkanıma seslenmek istiyorum, sokak hayvanlarına ne kadar hizmet edeceğini ve sevdiğini de bildiğim için sesimi duymasını istiyorum. Kendisine inanıyorum. Yapıyor, yapacak da. Başaracağını da biliyorum. Beni gönüllü hayvan sever olarak belediyede görevlendirirse çok sevinirim. Herhangi bir beklentim yok. Sadece o hayvanlara yardım etmek istiyorum. Sizleri çok seviyor, başarılarınızın devamını diliyorum” ifadelerinde bulundu.

Kaynak: Haber Merkezi