Ankara’da Kızını Gözetlemek İçin Banyoya Kamera Yerleştirdi! Ankara’da Kızını Gözetlemek İçin Banyoya Kamera Yerleştirdi!

Uşak’taki kent programına katılan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Uşak Belediye Başkanı ve AK Parti adayı Mehmet Çakın ve Vali Turan Ergün ziyaretinin ardından esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti.

Nisanda Elektrik Ve Dogalgaz Fiyatlari Ne Olacak5

Uşak Ticaret ve Sanayi Odası'nda düzenlenen Sektör Temsilcileri ile İstişare Toplantısı'na da katılarak konuşma yapan Bayraktar, 22 yıldır Türkiye’nin enerjideki dışa bağımlılığını azaltma için çalıştıklarını söyleyerek, "Son 22 yılda hidrolik kaynakların yanına 12 bin megavatın üzerinde rüzgar, 10 bin megavatın üzerinde güneş enerjisi kattık. Gelecek 12 yılda, her yıl mutlaka 5 bin megavat güneş ve rüzgar enerjisi yatırımı yapılması gerekiyor. Yenilenebilir enerji ve maden yatırımlarında izin süreçlerini sadeleştirme ve hızlandırma için kanuni düzenleme hazırlığı yapıyoruz" bilgisini verdi.

Nisanda Elektrik Ve Dogalgaz Fiyatlari Ne Olacak2"60 Milyonun Doğalgazını Üreteceğiz"

2016 yılından bu yana Türkiye’nin, Dünya’nın en gelişmiş sismik ve derin deniz sondaj gemileri filosu ile mavi vatanda doğalgaz aradığını belirterek, 2020 yılında Cumhuriyet tarihinin en büyük keşfini çok şükür yaptık. Sakarya gaz sahasında bugün 3.7 milyon metreküp günlük gaz üretiyoruz ama daha yolun başındayız. İnşallah oradaki gaz üretimimizi günlük 40 milyon metreküpe çıkaracağız. Bu sayede bugün 1.4 milyon haneye yeten doğalgaz üretimimiz 15 milyon haneye kadar çıkacak; yani nerdeyse 60 milyonluk nüfusun kullanabileceği doğalgazı kendimiz üreteceğiz. Dün akşam itibarıyla 'Göktepe' adını verdiğimiz yeni bir kuyuyu kazmaya başlıyoruz. Bu kuyumuzdan önümüzdeki birkaç hafta içerisinde yeni bir keşif ve ilave bir rezerv buluruz inşallah. Bütün çalışmamız, gayretimiz bu yönde olacak. Bu bir keşif kuyusudur, arama kuyusudur. Şu anda Sakarya gaz sahasının daha kuzeybatısında bir sahada arama faaliyetimize başladık. Çok yeni başladık" dedi.

Nisanda Elektrik Ve Dogalgaz Fiyatlari Ne Olacak7Nisandan Elektrik ve Doğalgaza Zam Yok

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Nisan ayında elektrik ve doğalgaz fiyatlarında da herhangi bir değişiklik olmayacağını vurguladı.

Editör: Kardelen Başol