Dışişleri Bakanlığından Suriye’nin Kuzeyindeki Olaylara İlişkin İlk Açıklama Dışişleri Bakanlığından Suriye’nin Kuzeyindeki Olaylara İlişkin İlk Açıklama

2016 yılında İstanbul Büyükada'da şiddete maruz kalan bir kadını kurtarmak isteyen Eyüp Çelik'in yaşadığı arbede kulağı kopmuştu. Yere düşen kulak parçasını ise bir marttı kaparak uzaklaşmıştı. Eyüp Çelik'in kulağını ısırarak martının kapmasına sebep olan şahıs olaydan tam 8 yıl sonra bugün 3 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı. 

Davanın bugün görülen 22. duruşmasında söz alan Eyüp Çelik, "Olay tarihinde diğer sanığın saldırmış olduğu kız ‘Kurtar, kurtar’ şeklinde bağırıyordu. Alelade bir tartışma olsa ben zaten dahil olmam. Ben olay anında gözümü hastanede açtım. Sanığın bana şiddet uygulamasını olay yerinde bulunan kadınlar engellemiş" şeklinde konuştu. 

Kararını açıklayan mahkeme, Danyal Tolgahan Alpaslan Seyrek’in Eyüp Çelik’e karşı ‘Yüzde sabit iz oluşturacak şekilde kasten yaralama’ suçundan 3 yıl 4 ay hapis cezasıyla cezalandırılmasına karar verdi. Eyüp Çelik ise Danyal Tolgahan Alpaslan Seyrek’e karşı ‘Kasten yaralama’ suçundan beraatine karar verildi. 

Kaynak: Haber Merkezi