Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Denizli Personel Eğitim Merkezi Başkanı Cumhuriyet Savcısı Uğur Özbek, kariyer günleri kapsamında Bağbaşı Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde söyleşi gerçekleştirdi. Savcı Özbek, gençlere kendi kariyer yolculuğunu anlatırken, meslek seçiminde toplumun başarı algısının ve kabullerinin ötesine geçip kendi kişisel meraklarının, heyecanlarının, gönüllerinin muradının peşinden gitmeleri gerektiğine vurgu yaptı. Bunun için de kendilerine dair bir bilgiye sahip olmalarını, kendilerini tanımalarını anlattı.

“Toplumun, başarılı ve prestijli sayılan hukuk, tıp, mühendislik mesleklerinin yanında iyi gazetecilere, iyi müzisyenlere, iyi sinemacılara da ihtiyacı var” diyen Özbek, gençlere toplumun başarı kalıplarının figüranı olacaklarına, kendi başarı hikayelerinin baş kahramanı olmalarını tavsiye etti.

LGS Sonuçları Açıklandı LGS Sonuçları Açıklandı

“Bu memleketin falanca ünvanda, filanca makamda kişilere değil; işini iyi yapan, bulunduğu konumun hakkını memleket evlatlarına ihtiyacı var” diyen Savcı Özbek, söyleşisini öğrencilerin sorularını cevaplayarak, kitap ve belgesel tavsiyelerinde bulunarak bitirdi.

Editör: Haber Merkezi