Cezaevinden Tahliye Olan Nihal Candan, Kapanmak Istediğini Söyledi Cezaevinden Tahliye Olan Nihal Candan, Kapanmak Istediğini Söyledi

Geçen yıl fenomenlere düzenlenen dolandırıcılık ve kara para aklama operasyonlarına Nihal ve Bahar Candan kardeşler de dahil edilmişti. Ucuz otomobil vadetme yöntemiyle çok sayıda kişiyi dolandıran bir şebeke ile birlikte hareket ettikleri iddia edilen Candan kardeşler, 14 Kasım 2023'te gözaltına alınmalarının ardından 16 Kasım'da da tutuklanmışlardı.

Posta gazetesinden Alev Gürsoy Cimin'in haberine göre Nihal Candan, tutuklanmasını protesto etmek için cezaevinde yemek yememeye başladı. Bir süre sonra beslenme alışkanlığı bozulan Nihal Candan'a 'anoreksiya nevroza' adı verilen hastalık teşhisi konuldu.

Kara Para Aklayan Sosyal Medya Fenomenine Tahliye Karari3

Avukatından İlk Açıklama

Yaşadığı rahatsızlık nedeniyle 37 kiloya kadar düşen Nihal Candan'ın psikolojisinin de bozuk olduğu öğrenilirken dün hastaneye kaldırılan Candan için doktorlar cezaevinde tedavisine devam edilemeyeceği yönünde görüş bildirdi. Durumu değerlendiren mahkeme, Candan'ın tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edilmesine karar verdi.

Nihal Candan'ın bugün saat 17.00'da tahliye edilmesini beklediklerini belirten avukat Kasım Ergün, "Dünkü gelişmelerden sonra cezaevinde durumu öğrendikten sonra savcılıktan sağlık nedeniyle tahliye talep etti. Dosya savcısı kendi kararıyla bu sabah sağlık durumları gerekçesiyle tahliyesine karar verdi" ifadelerinde bulundu.

Editör: Ali İhsan Sivrikaya