Dün saat 17.00 sıralarında, İzmir’in Selçuk ilçesi Pamucak mevkiindeki ormanlık alanda yangın çıktı. Yangın kısa sürede büyüyerek Kuşadası ilçesine kadar yayıldı. Yangın, Selçuk-Kuşadası karayolu kenarındaki ormanlık alanda etkili oldu ve yol tedbiren kapatıldı.

Yangın söndürme çalışmaları, gündüz saatlerinde hem havadan hem de karadan yoğun bir şekilde devam etti. Gece olduğunda ise karadan ve gece görüşlü helikopterlerle müdahaleye devam edildi.

İzmir Ve Aydın’daki Yangınlara Denizli İtfaiyesinden Destek

 Denizli İtfaiyesinden Destek

İzmir ve Aydın’daki resmi kurumlar, sivil toplum örgütleri ve gönüllü vatandaşların yanı sıra Denizli’den de destek geldi. Denizli Orman Bölge Müdürlüğü yangın söndürme helikopteri ve Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri yangın söndürme çalışmalarına katıldı.

CHP İLÇE BAŞKANI ATAŞ’TAN EMEKLİ MAAŞI TEPKİSİ CHP İLÇE BAŞKANI ATAŞ’TAN EMEKLİ MAAŞI TEPKİSİ

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, yangın söndürme çalışmalarına verilen destekle ilgili yaptığı açıklamada, "İzmir'in Selçuk ilçesinde başlayan ve rüzgarın da etkisiyle büyüyerek Aydın'ın Kuşadası ilçesi sınırlarına uzanan orman yangını söndürme çalışmalarına katılmak için Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekiplerimiz 2 itfaiye arazöz, 15 ton su kapasiteli 2 tanker ve 10 personelimiz bölgeye hareket etmiştir. En kısa sürede bölgedeki yangınların kontrol altına alınması ve can kaybı yaşanmamasını temenni ediyor, tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum." ifadelerini kullandı.

Editör: Haber Merkezi