ÜNAL KARAOSMANOĞLU

İDLİB SERÜVENİ

İDLİB SERÜVENİ

Mart 2011’de “Arap Baharı” adı altında Ortadoğu’da kargaşa yaratılarak bazı ülkeler iç savaşa sürüklendi. 2012 ortalarında Türk uçağının Akdeniz’de Suriye tarafından düşürülmesiyle Suriye ile ilişkiler tamamen koptu. Bu süreçte, Türkiye..
YEDİ CEPHELİ BİR YÖNE DOĞRU

YEDİ CEPHELİ BİR YÖNE DOĞRU

Suriye’de ELBAB ve AFRİN’e yönelik yapılan harekât belli bir maksat için yapılıyordu. Maksat; Bölücü Terör Örgütü’ne karşı sınır güvenliğimizin sağlanmasıydı. Bölücü Terör Örgütü’nün koridor oluşturmasını önlemekti. Bu harekâtın maksadı ve..
ÇEVRE KİRLİLİĞİ

ÇEVRE KİRLİLİĞİ

İnsanların her türlü faaliyetleri sonucu havada, suda ve toprakta meydana gelen olumsuz gelişmelerle ekolojik dengenin bozulması, aynı faaliyetler sonucu ortaya çıkan koku, gürültü ve atıkların çevrede meydana getirdiği arzu edilmeyen..
ELAZIĞ DEPREMİ ÜZERİNE

ELAZIĞ DEPREMİ ÜZERİNE

Yirmi bir yıl önce, Gölcük depreminde yirmi bine yakın vatandaşımız hayatını kaybetmiş, otuz bine yakın vatandaşımız yaralanmıştı. Düzce, Bingöl ve Van depremleri sonrası şimdi Elazığ depreminin acısını birlikte yaşıyoruz. Sonrası,..
GELİŞMELER ENDİŞELENDİRİYOR

GELİŞMELER ENDİŞELENDİRİYOR

Suriye’de Rejim güçleri İdlib’de saldırılarına devam ediyor. Saldırılarla birlikte sivil halk Türkiye sınırına göç ediyor. İdlib’de Rusya üzerinden politika geliştiren Türkiye, umduğunu bulamıyor. Rusya, Suriye Rejimine ışık yakarken, Türkiye’yi oyalıyor...
 width=