Ayçin Önder

YAĞLI GÜREŞ

YAĞLI GÜREŞ

Yağlı güreş, geleneksel bir Türk sporudur. Güreşçiler vücutlarına yağ sürerek güreştikleri için bu şekilde adlandırılır. Er Meydanı denilen alanlarda yapılır...
YÜZME

YÜZME

GÜÇ VE DİRENÇ KAYNAĞI: YÜZME Yüzme sporu, birçok kaynağa göre, vücudun neredeyse tüm kaslarını çalıştırması nedeniyle, en yararlı sporlardan biri olarak kabul edilmektedir. Suya karşı uygulanan kuvvet ve direnç, bu kasların..
Sporcu Eğitimi;

Sporcu Eğitimi;

Spor yaralanmalarının nedenlerinin sporculara ayrıntılı anlatılması spor yaralanmalarından korumada oldukça etkili bir yöntemdir. Sporcunun antrenman ve müsabaka öncesi ısınma ve germe egzersizlerini, antrenman ve müsabaka sonrası da soğuma ve germe..
Etiyoloji:

Etiyoloji:

Spor Sakatlıkları kontakt sporlarda görüldüğü gibi ya direk travma ile oluşmakta ya da genellikle tekrarlayan stres ve mikrotravmalar sonucu görülmektedir. Direkt travma sonucu oluşan sakatlıklar akut semptom vermelerine rağmen, mikrotravmalar..
Boks Nedir?

Boks Nedir?

Boks, iki kişinin boks hakeminin gözetiminin altında karşılıklı yumruklaşarak; her kafaya vurduklarında tek puan topladıkları spor müsabakasıdır. Belden aşağıya ve enseye vurmak, sporcunun kendi etrafında 360 derece dönmesi, avuç içi..
BOCCE Nedir?

BOCCE Nedir?

Bu makalemizde, son yıllarda ülkemizde gelişen, ilgi duyulan ve benimsenen bir spor dalı olmayı başaran Bocce sporunu tanıtacağız...
 width=