ahmet

BABAMIN SON İSTEKLERİNDEN BİRİ

BABAMIN SON İSTEKLERİNDEN BİRİ

Babam uzunca yıllar, Tarım ve Köy İşleri Bakanlığının, ülke büyükbaş hayvancılığını iyileştirme projesi kapsamında köylerde oluşturulan ilçe Ziraat Odaları’na bağlı “damızlık boğa” uygulamasında ‘bakıcı’ olarak çalıştı. Ve oradan da..
AMERİKA’DA İLK KIZLA ÇIKIŞIM

AMERİKA’DA İLK KIZLA ÇIKIŞIM

Gemide biriktirdiğim iki bin beş yüzü aşkın doları hovardaca harcayıp yarı zamanlı bir benzin istasyonunun lokantasında garsonluk yaptığım günler…Patron, iş başvurusu yaptığımda “Sterling Sterling olalı ne erkek garson gördü ne..
SOSYAL MESAFE…

SOSYAL MESAFE…

Bir gün önce, Çivril'in yakın köylüklerinden Atarlı Halil, yüzünde maske ile köyün kahvesinde tenha bir köşede masada tek başına otururken kahvecinin oğlu Nedim'e, sol elinin işaret parmağını 'çay' anlamında havada..
BİZİM BRİÇ DERSLERİ

BİZİM BRİÇ DERSLERİ

Okulların açılmasından hemen bir hafta sonra kaymakamlık ve ilçe milli eğitim müdürlüğünün yazılı oluru ile …okulunda derslere başladık. Dersi okulun camiye yakın olan binasında, kapının girişindeki sağda camiye yakın olan..
BAHAMALAR (6)

BAHAMALAR (6)

Günler; Mary'nin sıcak ilgisinin bile ıssızlığını, soğukluğunu gideremediği misafirhane, Colonial Otelin önündeki temiz, sıcak kumları üzerine serpiştirilmiş şezlongları üzerinde babamın malı gibi yatıp kalkıp; berrak, masmavi serin sularında doyasıya yüzerek..
ARKADAŞIM ASLAN

ARKADAŞIM ASLAN

Taşında M. Ali Oğuz yazan mezarın yanına gelip başucunun sağ tarafına diz çöktü. Çökerken aklından “Niye sol değil de sağ tarafındayım?” diye geçen soruyu gülümseyerek “Rahmetlinin sağ kulağının solundan daha..
ÜSTÜSTE GELEN İKİ TELEFON…

ÜSTÜSTE GELEN İKİ TELEFON…

Nerede ise tüm gün uğraşıp didinip durdu; yıkılmış, kopmuş, yer yer toprağa gömülmüş bahçe çitlerini hal yola koyabilmek için; sonunda baktı olmuyor yeni çit teli satın aldı. Demir mesnet demirleri..
BİR UYANIŞ

BİR UYANIŞ

Gözlerini odanın karanlığı, günün ala şafağına açtı. Bir süre kalkayım kalkmayayım ikircikliğinde gitti geldi. Kalksa oda soğuk; ya kalkıp sobanın kovasını çıkarıp doldurup gelecek, ya elektrik sobasını yakacak...
 width=