Denizli Büyükşehir Belediyesi, yeni dönemde “insan odaklı şehir” sloganı ile yola çıkarak, şehir hayatının yoğun olduğu cadde, bulvar ve meydanları yeniden düzenleyerek sadece vatandaşların kullanımına sunmak için çalışmalara başladı.

Sürücüler dikkat: Artık yolda bu hızı geçmek yasak Sürücüler dikkat: Artık yolda bu hızı geçmek yasak

Denizli Büyükşehir Belediyesi bu kapsamda ilk olarak Bayramyeri Meydanı’nda, pek çok vatandaşın geçim kaynağı olan stant, araç parkları ve diğer yapıları kaldırmaya başladı. Çalışmayla Bayramyeri Meydanı nefes aldığı acıkandı, vatandaşlar hafta sonu akşam saatlerinde Denizli Büyükşehir Belediye Bandosu’nun konser sürprizi ile karşılaştı. Birbirinden güzel ve hareketli marş ve şarkılarla Bayramyeri Meydanı’na renk getiren Denizli Büyükşehir Belediye Bandosu vatandaşlar tarafından ilgiyle izlendi.

“Şehirler Meydanları İle Anılır”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, artık Denizli'yi cadde, bulvar ve meydanlarıyla bir sanat şehri haline getireceklerini söyledi.

Halkın meydanlara çıktığında yaşayan bir şehir görmesini istediklerini vurgulayan Başkan Çavuşoğlu, “Sergilerimiz, konserlerimiz sadece 4 duvar arasında olmasın. Denizli'nin sokaklarını, caddelerini ve meydanlarını artık bir sanat şehri haline getirelim istiyoruz. Denizli’de bununla ilgili çalışmalara başladık. İlk olarak Bayramyeri Meydanı’nı vatandaşlarımızın rahatça vakit geçirebileceği bir alan haline getirdik” dedi. Şehirlerin meydanları ile anıldığına dikkati çeken Başkan Çavuşoğlu, “Biz şehrimizin meydanlarını yaşanabilir bir hale getirmek istiyoruz. Denizli’nin meydanları, Denizli halkına aittir” diye konuştu. Cadde, meydan ve bulvarlarda sokak sanatçılarının sanatını sergileyebileceği, insanların güler yüzle müzik dinleyip sanatçıları izleyebileceği bir Denizli olmasını istediklerini kaydeden Başkan Çavuşoğlu, “Bu güzel kenti daha mutlu ve huzurlu bir şehir haline getirmek için yola çıktık. Sorunlara acil ve kalıcı çözümler üretmeye başladık. Ulaşımı hızlandıracak, sosyal refahı artıracak, turizm ve kırsal kalkınmayı destekleyecek, kültürel etkinlikleriyle adını duyuracak projelerimizle hep birlikte daha mutlu ve gülen yüzlerin olduğu bir Denizli inşa edeceğiz” dedi.

Editör: Haber Merkezi