Denizli'nin Çivril ilçesinde bulunan Saray Mahallesi muhtarı olmak için beş erkek aday ile yarışan Deniz Salkan, aldığı 262 oy ile seçimi kazandı. Seçim sürecinde mahalle sakinleri ile iyi bir iletişim kuran Salkan, bu başarısını zafer ile taçlandırdı.

Civrilde 5 Rakibini Eleyen Ilk Kadin Muhtar

Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkı verilişinin yıldönümünde muhtar adaylığını açıklayan Deniz Salkan, 3 ay süren seçim çalışmalarının sonunda Çivril Saray Mahallesi’nin yeni muhtarı oldu. 5 adayın yarıştığı Saray Mahallesi’nde kullanılan oyların 262’sini alan Salkan, en yakın rakibi ve mahallenin muhtarı Ömer Ekmekçi’nin önünde ipi göğüsledi.

Civrilde 5 Rakibini Eleyen Ilk Kadin Muhtar1

Seçim sonrasında yaptığı değerlendirmede kendisine güvenen ve oy veren herkese teşekkür eden muhtar Deniz Salkan “Destek veren, oy veren herkese teşekkür ederim. Seçim bitti artık mahalle için çalışma zamanı. İnşallah tüm mahalle sakinleri ile güzel şeyler yapacak ve Saray Mahallesi’ni daha yaşanabilir, daha sakin, daha güzel bir mahalle yapacağız” dedi.

Denizli'de Yağış Sonrası Tır Kanala Devrildi! Denizli'de Yağış Sonrası Tır Kanala Devrildi!

Seçim çalışmaları sürecinde mahalle sakinleri ile mahallenin ihtiyaçları konusunda detaylı çalışma yaptıklarını belirten Deniz Salkan “3 aylık bir çalışma sürecim oldu. Bu süreçte mahallemdeki herkesle birebir temas kurdum. Herkesin istek öneri ve taleplerini önceliğini biliyorum. Bundan sonra bize düşen bu ihtiyaçları ilgili kurumlara ileterek çözüme kavuşturmak” dedi.

Editör: Kardelen Başol