Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural, elma bahçesini ziyaret ederek, işçilerle birlikte elma hasadı gerçekleştirdi.

Tarımsal çeşitlilik bakımından Türkiye’nin en zengin ilçelerinden biri olan Çivril’de elma hasadı yaşanıyor. Bu kapsamda Denizli’nin Çivril ilçe belediye başkanı Niyazi Vural, elma bahçesini ziyaret ederek, işçilerle birlikte elma hasadı yaptı.

Ebru Gündeş’in Yeni Eşi Murat Özdemir Kimdir? Ebru Gündeş’in Yeni Eşi Murat Özdemir Kimdir?

Çivril’de elma bahçelerini gezen Vural, çiftçilerle sohbet ederek, bereketli ve güzel bir hasat temennisinde bulundu. Sabah erken saatlerde elma bahçelerine giden işçiler, elmaları tek tek topluyor.

Bahçelerden toplanan elmaların bir kısmı pazarlara bir kısmı da soğuk hava depolarına gönderiliyor. Çivril’in önemli bir elma üretim merkezlerinden biri olduğunu belirten Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural, “Verimli ve bereketli topraklara sahip bir ilçeyiz.

Bundan dolayı Çivril’imizde çeşitli ürünler yetişmektedir. Elma üretiminde İlçemiz Türkiye’de ön sıralarda yer almaktadır. Çiftçilerimiz ile birlikte elma hasadına başladık. İnşallah elma hasadında güzel ve bereketli bir sezon geçiririz. İşletme sahiplerine ve çiftçilerimize kolaylıklar diliyorum.” şeklinde konuştu.

Editör: Haber Merkezi