HALI SAHA ÇÖPLÜK OLDU

Irgıllı Mahallesinde halı saha çöplük haline geldi.

HALI SAHA ÇÖPLÜK OLDU
Yazar : Tarih : Okunma : 648 views Yorum Yap

Irgıllı Mahallesinde halı saha çöplük haline geldi.

Çivril’in Irgıllı Mahallesinde bulunan halı saha, yenisi yapılınca kaderine terk edildi.

Mahalleye iki sene önce yeni bir halı saha yapılmasıyla birlikte tamamen terk edilen halı saha içki içenlerin mekanı haline geldi.

Uzun sene mahalle halkına hizmet veren halı saha, altında bulunan fosseptiğin hasar görmesi ile  kullanılmamaya başlandı. Gençlerin Mahalleye yeni yapılan  halı sahayı tercih etmesiyle birlikte tamamen kaderine terk edilen saha içkicilerin mekanı ve çöplük halini aldı.

SAHANIN İÇİNDE İÇKİ İÇİYORLAR

İçerisinde çöp ve şişe kırıkları bulunan halı sahanın kaldırılmasını isteyen mahalle sakinleri, “Halı saha kullanılırken gençler ve çocuklar doldururdu. Cıvıl cıvıl sesler dolar ne kadar güzel eğlenirlerdi. Hatta maçları biz de izlerdik. Şimdi bu sahanın hali bizleri hem çok üzüyor hem de çok rahatsız ediyor. Geceleri burayı içki içmek için kullananlar oluyor. İçki şişelerini kırıyor etrafa çöplerini bırakıp gidiyorlar.” Dedi.

ÇOCUKLAR YARALANABİLİR

Belediye çöpçülerinin halı saha içindeki çöpleri temizlediklerini ama bunun yetersiz olduğunu ifade eden mahalle sakinleri, “Burası daha da kötü durumdaydı. Belediye çöpçüleri gelip temizlediler ama yine aynı hale geldi. Küçük çocuklar sahnın içinde koşup oynuyorlar ama yerler cam kırıkları ile dolu düşseler yaralanacaklar. Böyle üzücü bir olay yaşanmaması ve bu çöpten kurtulmak için bu sahanın buradan biran önce kaldırılması gerekiyor.”dedi.

YERİNE PARK YAPSINLAR

Hem çevre kirliliği hem de görüntü kirliliğine neden olan halı sahanın yerinin başka şekillerde değerlendirilebileceğini ifade eden vatandaşlar, “Bu sahayı buradan kaldırıp yerine karşısındaki parkın devamı gibi küçük bir park yapabilirler. Oturma yerleri yapabilirler. Mahallemiz hem çöpten kurtulur hem güzel görünür.”dedi.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=