Bayram öncesi dar gelirli ailelere 1300 TL yardım yapılacak. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın duyurduğu bu ödeme, başvurularını e-Devlet veya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla yapan vatandaşların hesaplarına yatırılacak. Başvuruları kabul edilenler, bu yardımı PTT aracılığıyla da alabilecekler. Bu destek, bayramda ekonomik sıkıntı yaşayan ailelere büyük bir rahatlama sağlayacak.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı son günlerde dar gelirli vatandaşlar için bir çok farklı alanda sosyal destek ödemelerine devam ettiğini açıkladı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bu bayram öncesi başvuru yapanların ödemelerini hesaplarına yatıracağını açıkladı. Yapılacak olan 1300 TL ödemelerle birlikte tüm vatandaşlar bayram ihtiyaçlarını bir miktar da olsa karşılayabilecekler. Bu yardımı alacak tüm vatandaşlara faydalı olacağı düşünülüyor.

Babasının Aldığı Hediye 16 Yaşındaki Furkan Samet’in Sonu Oldu! Babasının Aldığı Hediye 16 Yaşındaki Furkan Samet’in Sonu Oldu!

Vatandaşlar 1300 TL yardımı nasıl alacak?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ödenen 1300 TL ödemeler ailelerin üç çocuğuna kadar yapılabilecektir. Bakanlığın sunmuş olduğu bu ödemelerden faydalanmak için başvurularınızı e-Devlet sistemi üzerinden ya da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına bizzat giderek yapabilirsiniz. Bakanlık başvuru yapmış ve hak kazanmış vatandaşların ödemelerini hesaplarına ya da PTT aracılığıyla kendilerine yatıracaktır. Bu destekler sayesinde çocuk başına da doğum desteği sağlanmış oluyor. İhtiyaç sahibi vatandaşlara sağlanan destek ödemeleri kapsamından vatandaşın ilk çocuğuna 300 TL, vatandaşın ikinci çocuğuna 400 TL ve son olarak üçüncü ve sonraki çocuklara 600 TL doğum desteği ödemesi olarak yapılacaktır. Vatandaşlar ödemeleri PTT şubelerine giderek kimlik kartlarıyla alabilecekler.

Kaynak: HABER MERKEZİ