ÇİVRİLLİ KADINLAR DEPREMZEDELER İÇİN KIYAFET DİKİYOR

Halk eğitim kursiyerleri depremzedeler için kıyafet dikiyor.

ÇİVRİLLİ KADINLAR DEPREMZEDELER İÇİN KIYAFET DİKİYOR
Yazar : Tarih : Okunma : 344 views Yorum Yap

Halk eğitim kursiyerleri depremzedeler için kıyafet dikiyor.

Çivril Halk Eğitim Merkezi müdürlüğü Kahramanmaraş depreminde etkilenen vatandaşlar için kıyafet dikimine başladı.

Çivril’de Halk Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen dikiş kurslarına katılan kadınlar, Maraş merkezli 10 ili etkileyen depremlerden etkilenenlere destek amacıyla kıyafet hazırlıyor. Giyim kursuna katılan kadınlar, usta öğreticileri eşliğinde depremzedeleri soğuk havadan koruyacak pijama, bere, eşofman ve polar battaniye gibi malzemeler dikmeye başladı.

Merkeze bağlı Emirhisar, Yakacık, Somak, Işıklı, Sökmen, Haydan mahalleri ile Halk Eğitim merkez binası açılan kurslara katılan kursiyerler, yardımsever vatandaşlar tarafından alınan polar ve kumaşlardan kıyafet dikimine başladı. Gönüllü olarak kıyafet diken kursiyerler, depremden etkilenen vatandaşlar için kıyafet diktiklerini söyleyerek “Biz bu afeti duyduktan sonra kursiyer arkadaşlarımızla çalışmaya başladık. Arkadaşlarımız hepsi gönüllü olarak çalışıyor. Önce evdeki kumaşları getirdiler, kursumuzdaki mevcut kumaşlarla kıyafet dikmeye başladık. Sonra hayırseverler tarafından kursumuza alınan kumaşlarla dikime devam ediyoruz. Dikilen kıyafetler türüne göre paketlenerek deprem bölgesine gönderilecek” dediler.

Çalışmalara yardımseverler ve kurs öğrencilerinin destek verdiğini belirten eğitmenler “Hepimiz birer anneyiz öncelikle. Bere, pijama, polar battaniye ne ihtiyaç olacaksa dikiyoruz. Sağ olsun birçok öğrencimiz toptan kumaş aldı. Hepimiz tek yürek olup, elimizden geldiği kadarıyla çalışıyoruz. Kumaş hibelerine açığız. Halk Eğitim Merkezi olarak tüm kurslarımızda çalışıyoruz. Giyim kurslarının yanında diğer kurslardan da arkadaşlar geliyor. Herkes işin ucundan tutuyor” dedi.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=