Şeniz Doğan’dan 23 Nisan Mesajı! Şeniz Doğan’dan 23 Nisan Mesajı!

Denizli’nin Çivril İlçesi’nde halk sağlığını tehdit eden büyük ihmali CHP Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bülent Nuri Çavuşoğlu gündeme getirdi.

Denizli, uzun zamandır çevre felaketi tehlikesiyle karşı karşıya diyen Çavuşoğlu, iki mahallenin kanalizasyon atığı Büyük Menderes Nehri’ne karıştığını belirtti. Bölge halkı defalarca yetkili makamlara şikayette bulunduklarını ancak sonucun değişmediğini söylediğini açıkladı. 

CHP Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bülent Nuri Çavuşoğlu, işte bu tehlikeye dikkat çekmek için tam da iki kanalizasyonun Menderes Nehri’ne karıştığı noktaya CHP Çivril Belediye Başkan Adayı Semih Dere ile birlikte gitti.  Çavuşoğlu  “Gördüğünüz tablo içimizi acıttığı için buraya geldik. Gördüğünüz kanalizasyonların bir tanesi Kıralan’a bir tanesi Çıtak’a ait. Bu iki kanalizasyon, tüm kimyasal atıkları,  foseptik de dahil olmak üzere, Denizli Büyükşehir Belediyesi kanalizasyon sorununu çözmediği için Menderes Nehri'ne vermekte” dedi. 

O alandaki sulama borularına, çevredeki tarım alanlarına dikkat çeken Çavuşoğlu, “Bu sulama boruları vasıtasıyla da buradaki arazilerin tamamı bu nehirden su alarak arazilerini sulamakta” dedi. 
“Bu kimyasal atıklarla sulanmış olan arazide yetişen ürünlerin ne kadar sağlıklı olduğunu” düşünün diyen Çavuşoğlu, vatandaşa seslendi.

Bu tablonun ortadan kalkması gerektiğine dikkat çekerek “Hem Kıralan’daki hem Çıtak’taki kardeşlerimizin kanalizasyon sorununun çözülmesi noktasında Çavuşoğlu Başkan onların yanında olacak. “ dedi. 

“Hem doğayı hem tarımı koruyacaklarının altını defalarca çizen Çavuşoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a seslendi: “10 yıldır bu şehirde Büyükşehir Belediye Başkanlığı yaparken Çivril’in en büyük iki mahallesi olan Kıralan ve Çıtak’ın kanalizasyon sorununu çözmemenin vicdan azabıyla yanman gerektiğini düşünüyorum” dedi.

“Göreve Gelir Gelmez Çözeceğim”

Çavuşoğlu, göreve geldiğinde ilk çözeceği sorunlardan birinin Kıralan’daki kanalizasyon sorunu olacağını söyledi. Belediye Başkanı Zolan’a yüklenmeye katı atık bedeli üzerinden devam etti. 

“Kanalizasyon Nehre Akarken Katı Atık Bedeli Neyin Nesi?”

“Kanalizasyon sorununu çözmediğiniz yerde katı atık bedeli altında bu insanlardan aldığınız ücretlerin vicdan azabını da sizlere havale ediyorum” dedi. 

Her fırsatta Belediye Başkanının görevinin şehrin sorunlarıyla ilgili farkındalık yaratmak olduğunu söyleyen Çavuşoğlu, bundan önce de depreme dayanıksız raporuna rağmen hizmete devam eden Devlet Hastanesi önüne gidip bu soruna parmak basmıştı.

Editör: Haber Merkezi