BESİHANELERE ÖZEL KAYMAZ PARKE TAŞ

Çivril’de faaliyet gösteren Demirtaş A.Ş. kaymaz parke taş üretimine başladı. Hayvan yetiştiricileri tarafından büyük talep gören kaymaz taş, büyükbaş ve küçükbaş besihanelerde uygulanıyor.

BESİHANELERE ÖZEL KAYMAZ PARKE TAŞ
Yazar : Tarih : Okunma : 478 views Yorum Yap

Çivril’in ve sektörün öncü kuruluşlarından Demirtaş A.Ş. besihaneler için özel kaymaz parke taş üretimine başladı. Özelikle büyükbaş hayvan besihanelerinde büyük kolaylık sağlayacak kaymaz taş, şirketin Çivril ve Dinar tesislerinde üretiliyor.

Çivril, Dinar ve Çal’da bulunan hazır beton ve parke taş imalatı ile bölgenin ve sektörün öncü kuruluşlarından Demirtaş A.Ş. besihanelere özel kaymaz parke taş üretimine başladı. Hayvan yetiştiricilerinden gelen talepler doğrultusunda Ar-Ge çalışmalarına başlayan şirket, ürettiği kaymaz taş ile büyük bir eksikliği giderdi.  Üretilen kaymaz taş ile özellikle büyükbaş besihanelerinde yetiştirici ve üreticilerin rahata kavuşacaklarını ifade eden şirketin üretim sorumlusu İnşaat Mühendisi Bekir Bakır “özellikle büyükbaş yetiştiriciliği yapan çiftçilerden besihanelerin zemine uyguladıkları taş ve betonlarda yaşanan kayma ve kaymaya bağlı hayvanların yaralanması sorunları bizi araştırmaya itti. Şirket bünyemizdeki AR-Ge birimimizde yaptığımız çalışmalar sonucu besihanelere özel kaymaz taş ürettik. Yaptığımız denemelerden sonrada seri üretime geçtik. Hem Dinar hem de Çivril fabrikamızda üretimimiz mevcut. İşçilikli anahtar teslim nakliye hizmet veriyoruz” dedi.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

 width=