Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, "Türkiye ile Macaristan'ın Aile Yapısının Güçlendirilmesine Yönelik Özgün Yaklaşımlar Paneli"nde konuşma gerçekleştirdi.

Kadınlar için flaş karar: Bu şartı taşıyanlar maaş alacak Kadınlar için flaş karar: Bu şartı taşıyanlar maaş alacak

Göktaş, Aile ve Gençlik Fonu kapsamında 48 ay vadeli faizsiz 150 bin TL’lik evlilik kredisine ilişkin açıklamalarda bulundu. Göktaş, sıfır faizli 150 bin TL'lik evlilik kredisi başvurusu kabul edilen gençlere ödemelerin Mayıs ayı içerisinde gerçekleşeceği bilgisini verdi.

Bakan Göktaş’ın sıfır faizli evlilik kredisiyle ilgili açıklaması, “Gençlerimizin aile kurmalarını desteklemek ve onları her türlü sosyal riske karşı korumak için Aile ve Gençlik Fonunu kurduk. Bu fonla genç çiftlerimize faizsiz kredi desteği sağlıyoruz. Bu vesileyle Mayıs ayı içerisinde başvuruları kabul edilen gençlerimizle ödemeleri yapacağımızın müjdesini de paylaşmak istiyorum” şeklinde devam etti.

Faizsiz 150 bin TL Krediden Kimler Faydalanabilecek?

İlk öncelik, deprem bölgesindeki gençler olacak. İlerleyen süreçte program Türkiye genelindeki tüm gençleri kapsayan bir proje haline gelecek.

Ayrıca programdan yararlanmak isteyen gençlerin Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından evlilik öncesi ve sonrası sunulacak eğitim ve danışmanlık hizmetinden yararlanmayı taahhüt etmesi gerekecek.