YERLİ TOHUM TOPRAKLA BULUŞTU

Çivril Belediyesi, yerli kırmızı koca buğday tohumları Çivril’in verimli topraklarıyla buluşturdu.
Koca buğday olarak adlandırılan kırmızı buğdayı Çivril belediyesi ekti. Belediye başkanı Vural, tarladan elde edilen buğdayı çiftçilere destek olarak vereceklerini duyurdu.

YERLİ TOHUM TOPRAKLA BULUŞTU
Yazar : Tarih : Okunma : 941 views Yorum Yap

Günden güne yok olmaya yüz tutan yerli tohumları yeniden hayat vererek koruma altına aldıklarını ifade eden Vural; “ Artık gelecekte bu yerli tohumların olmayacağını düşündüğümüz için yeniden onlara hayat vermek istedik. Yerli tohum yok denecek kadar az kaldı. Bizim bunu Çivril ve gelecek için ayakta tutmamız gerekiyor” dedi.

“ÇİFTÇİLERİMİZİN YANINDAYIZ”

 

Belediye başkanı Niyazi Vural, Aralık ayı meclis toplantısında yaptığı açıklamada; “Biz bugün tarlalarımızı geleneksel koca buğdayımızı ekiyoruz. Kırmızı buğdayımız, keşkeklik ve bir numaralı un oluyor. Çiftçiye desteği bu şekilde vereceğiz. İnşallah buğdayları hasat edip oradan elde ettiğimiz tohumları yine çiftçilerimize dağıtacağız. Biz daha önce lavanta bahçesi oluşturduk. Bir arkadaşımız lavanta bahçesi oluşturmak istedi ama fidesi çok pahalı imiş. Bizde lavantalarımızdan koparalım çiftçilerimize destek amacıyla verelim. Biz her zaman çiftçilerimizin yanındayız.” şeklinde konuştu.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

 width=