AKIMA UYALIM DERKEN

Son günlerde ortaya çıkan hayalet akıma (Ghost) ayak uydurmak isteyen Nevişet Kameroğlu öğrencileri yaptıkları paylaşım ile ortalığı karıştırdı.

AKIMA UYALIM DERKEN
Yazar : Tarih : Okunma : 1.782 views Yorum Yap

Pandemi döneminde kursa giden öğrenciler, boş derste sosyal medyada gördüğü hayalet akımına ayak uydurmak için çekim yaptı.
Çekilen fotoğrafta öğrenciler ve öğretmen rolündekiler beyaz çarşaflarla hayalet kılığında ders işliyor olarak görünüyor. Bu çekimle hem hayalet akımına uymak hem de virüsten korunmayı abartarak alay etmek isteyen öğrencilerin bu paylaşımı ciddiye alındı.
Çivrilli bir gazetecinin kendisine gönderilen görüntüyü okulda bu kılıkla ders işleniyor gibi paylaşması okul idaresi tarafından hoş karşılanmadı.
Haber sitesinin sosyal paylaşım hesabından “yeni eğitim sistemi 2020” şeklinde paylaşımına Nevişet Kameroğlu ortaokulu ismini kullanmasına tepki gösteren okul idaresi paylaşımların kaldırılmasını istedi..
Paylaşımın sosyal medyada çoğalması ile harekete geçen okul idaresi, fotoğrafı çeken öğrencilerin velileri ile temasa geçip gerekli işlemler başlattı.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

 width=