Tolga Arslanoğlu

BİPOLAR BOZUKLUK

BİPOLAR BOZUKLUK

Bipolar bozukluk kadınlarda ve erkeklerde de aynı sıklıkta görülüyor. Özellikle 20-25 yaşlarında başlıyor. Bu sorunu yaşayanlar dönem dönem farklı ruhsal durumlarla karşımıza çıkıyor. ..
MARK TWAİN

MARK TWAİN

Adından bahsederken ‘’Huck’’ dediğim için bu kısaltma Hak (Allah)’ı anımsatıyor ve bir tek Hak vardır diye ilkokul öğretmenimden azar işittiğim Huckleberry Finn karakterinin yaratıcısı, Samuel Longhorne Clemens yani herkesin bildiği..
PİŞMANLIK NEDİR

PİŞMANLIK NEDİR

Hayatınızda hiç pişman oldunuz mu? Yoksa siz de hayatında hiçbir zaman pişmanlık duymadığını ileri sürenlerden misiniz? Gerçekten de içinde hiç pişmanlık barındırmayan bir hayat var mıdır? Lekesiz, bembeyaz sayfa gibi..
ÖĞRENCİLERİN DÜŞÜK PERFORMANSI

ÖĞRENCİLERİN DÜŞÜK PERFORMANSI

UC Berkeley ve Northeastern Illinois Üniversitesi’ndeki araştırmacılar tarafından yeni yapılan bir araştırmaya göre öğrencilerin okula gitme zamanları ile biyolojik ritimlerinin uyumlu olmalarının araştırılması oldukça önemli bir konuydu. ..
“Zihnim hiç susmuyor”

“Zihnim hiç susmuyor”

“Ailem/ülkem/patronum/okulum/işim böyle olmasaydı ben de böyle olmazdım”, “Başkalarının hayatı gayet iyi ama benimki değil”, “Hiçbir şeyi değiştiremediğim için kendime çok kızıyorum”, “Keşke zamanı geri çevirsem ve her şeyi düzeltebilsem” gibi..
 width=