Tolga Arslanoğlu

DANIŞAN GİZLİLİĞİ

DANIŞAN GİZLİLİĞİ

Psikoterapi, terapist ve danışan arasında özel bir alandır. Terapiye gelen kişi, daha önce kimseyle paylaşmadığı duygu, düşünce ve durumları terapisti ile paylaşmak ister. Ancak daha önce hiç tanımadığı bir kişiye..
ÇİFT VE EVLİLİK TERAPİSİ

ÇİFT VE EVLİLİK TERAPİSİ

Çift ve Evlilik Terapisi, evli olan ya da olmayan çiftlerin karşılaştıkları sorunları ele alıp çözüme kavuşturmayı hedefleyen bir terapi modelidir. Bu terapide, çiftler arasında terapist tarafından yönlendirilen konuşmalara yer verilir...
AMBİVALANS NEDİR?

AMBİVALANS NEDİR?

Bizim için çok önemli, çok sevdiğimiz ve değer verdiğimiz birisi ve bu kişiye bu duyguların yanı sıra hissettiğimiz ve engelleyemediğimiz öfke… Yaşadığımız en büyük çatışmalardan bir tanesi, bir kişiye karşı..
FARKINDALIK BECERİLERİ-KABULLENME

FARKINDALIK BECERİLERİ-KABULLENME

Kaçınmanın alternatifi kabullenmedir. Kabullenme işlevsel olmayan değişim çabalarının terk edilmesini ve aktif bir biçimde, duyguları duygular olarak hissetmeyi, düşünceleri düşünceler olarak düşünmeyi ve anıları anılar olarak hatırlamayı içerir...
BOŞANMA VE ÇOCUK

BOŞANMA VE ÇOCUK

Günümüzde evliliklerin yaklaşık üçte biri boşanmayla sonuçlanmaktadır. Boşanma eşleri çok önemli derecede etkilemekle birlikte asıl etkisi çocuklar üzerinde olmaktadır. Eşler çoğunlukla boşanma sonrasında ciddi bir travma yaşamakla birlikte hem kendi..
 width=