köşe yazarı

GIDA KATKI MADDELERİ

GIDA KATKI MADDELERİ

Bildiğimiz gibi gıda satın alma seçimleri zamanla büyük ölçüde değişti. İnsanlar artık uygun, kullanışlı ve uzun süre taze kalabilen paketlenmiş ve işlenmiş gıdaları tercih ediyor. Gıdaların bu özelliklerinin sebebi insan..
SOHBETLER

SOHBETLER

Fırsat buldukça, akşamları köy (mahalle) gezilerime devam ediyorum. Kahvelerde öyle çok bir kalabalık yok. Nedeni, belki günlük işlerin çokluğu ve yorgunluğu ya da bir çay içmenin bile artık pahalı olması...
YUMURTA MI ENFLASYONMU?

YUMURTA MI ENFLASYONMU?

Arjantin de Enflasyonu bahane eden yumurta satıcısı 1 koli yumurtanın fiyatına %100 zam yapmıştı. Artık daha fazla para kazanmasının zamanının geldiğini düşünüyordu. O sabah hüzünlü bir yüz ifadesiyle iş yerini..
PARKLAR

PARKLAR

Yazı başlığı Çivril merkezdeki parklara atfen. Biliyorsunuz çok değil daha üç beş yıl öncesine değin herkesin imrendiği yeşil bir cennet vardı Çivril’in merkezinde. Geçmişi anlatmayayım, yaşayanlar biliyorlar. Biliyorlar ve bugünle..
BİZ OLABİLME ÜZERİNE

BİZ OLABİLME ÜZERİNE

'Yaşam uzun vadede yaşamı merak edeni, iletişim kurup ilişki geliştireni, yardımlaşmayı becerip işbirliğini uygulayanı, "biz" değerleri içerisinde yeni sentezleme yapıp verimli üreteni ödüllendirir.' demişti Doğan Cüceloğlu, Var mısın? adlı son..
İHBAR TAZMİNATI

İHBAR TAZMİNATI

İhbar tazminatı,tarafların belirsiz süreli iş sözleşmelerinde sürelere riayet etmeden ve haklı bir neden olmadan fesih hakkını kullandıkları takdirde kanun kapsamında tanınmış bir haktır. Bu kapsamda kanundaki yasal sürelere uyulmaksızın iş..
 width=