19 MAYIS BÜYÜK COŞKU İLE KUTLANDI

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı düzenlenen çeşitli etkinlikler ile Çivril’de kutlandı.

19 MAYIS BÜYÜK COŞKU İLE KUTLANDI
Yazar : Tarih : Okunma : 139 views Yorum Yap

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı düzenlenen çeşitli etkinlikler ile Çivril’de kutlandı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 103. yıl dönümü Spor ve Gençlik İlçe Müdürlüğü ile Çivril Belediyesi tarafından organize edilen etkinliklerle kutlandı.

Gençlik Haftası kapsamında Doğa Yürüyüşü, Basketbol Turnuvası, Atletizm yarışları ve Bisiklet turu ile hafta başında başlayan kutlamalar 19 Mayıs Perşembe gün Cumhuriyet Meydanında düzenlenen çelenk sunma ve anma programı ile devam etti.

Cumhuriyet Meydanındaki kutlama programı, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Erkan Dündar tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı. Dündar konuşmasında “Bugün, Mustafa Kemal’in Samsun’da tutuşturduğu kurtuluş meşalesinin, Anadolu’da elden ele, gönülden gönle dolaşmasının 103. yıldönümü. O gün Samsun’un vatanperver insanlarını selamlayan Atatürk’ün taşıdığı duygularla, sizleri selamlıyorum.

Milletimizin tüm onur ve asaletiyle Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün rehberliğinde tarih sahnesinde bir defa daha şaha kalkışının başlangıcıdır 19 Mayıs; 19 Mayıs, sadece Türk millî kurtuluş hareketinin başlangıcı değil, yeni Türk devletininde çağdaş değerlerle milletler ailesi içerisinde yerini almasının adıdır. 19 Mayıs, gençlik; gençlik gelecek demektir. Türk genci, Türk İstiklali ve Türk Cumhuriyeti’nin yılmaz bekçisi, bugün ve yarınların tek ve en büyük güvencesidir.

“Sizler yeni Türkiye’nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz. Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler asla ve asla yorulmazlar.” diyor Atatürk.

Sevgili gençler,

“Siz Türk’e istiklâl aşkını veren, Kara Fatmaların, Nene Hatunların, Yalnız Efelerin; Siz “Ya istiklal ya ölüm diyen: Antepli Şahinlerin, Sütçü İmamların, Hasan Tahsinlerin, Seyit Onbaşıların; Siz tarihi tarih yapan Barborosların, Ulubatlı Hasanların, Yavuzların, Fatihlerin, Atatürklerin soyundansınız.” Binlerce şehit vererek, sıkıntı ve yokluklar içinde, büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir. Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak,gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak, en başta gelen görev ve sorumluluğunuz olmalıdır.

Sevgili gençler,

Unutmayınız ki sizler: Atatürk’ün eserlerinin temel taşısınız. Unutmayınız ki: her 19 Mayıs’ta, Samsun’dan, elden ele Ankara’ya koşturulan bayrağımız, rengini, siz asil Türk evladının damarlarındaki asil kandan almaktadır. Unutmayınız ki “Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır. Sözde değil, bu özde duygularla, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor; siz gençlerimizin bayramını tebrik ediyorum” dedi.

Erkan Dündar’ın konuşmasının ardından, öğrenciler hazırladıkları şiirleri okudu. Öğrencilerin sundukları gösterilerin ardından hafta boyunca düzenlenen turnuva yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor bayramı kutlamaları hava muhalefeti nedeniyle ertelenen gençlik konserinin Cuma akşamı yapılması ile sona erecek.

Düzenlenen programa Kaymakam Turan Soğukoluk, Belediye Başkanı Niyazi Vural, protokol üyeleri, STK temsilcileri, Siyasi parti temsilcileri, daire amir ve müdürleri, öğrenciler ile çok sayıda Çivrilli katıldı.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=