YEREL SEÇİMİN BAŞARISI BİRLİK BERABERLİKTE

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Belediye Başkan aday adayı Nuri Özen AKP iktidarının 31 Mart 2024 seçimlerinde yıkılacağını söyledi.

YEREL SEÇİMİN BAŞARISI BİRLİK BERABERLİKTE
Yazar : Tarih : Okunma : 236 views Yorum Yap

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Belediye Başkan aday adayı Nuri Özen AKP iktidarının 31 Mart 2024 seçimlerinde yıkılacağını söyledi.

Seçim çalışmaları ve Partisinin yerel seçim faaliyetleri hakkında değerlendirmelerde bulunan CHP Belediye Meclis üyesi ve CHP Belediye Başkan Aday adayı Nuri Özen kongreden sonra yerel seçimler için daha gayretli ve daha azimli çalışmaya devam ediyoruz. 28 Mayıs’ta sallanan AKP iktidarı, 31 Mart yerel seçimlerinde yıkılacak. Kurtuluşun tek yolu birlik beraberlik ve çok çalışmak” dedi.

AK Parti belediyeciliğinin Çivril’i yaşanmaz hale getirdiğine dikkat çeken Nuri Özen Çivril’in eski güzel günlerine yine CHP iktidarı ile kavuşacağını söyledi. Değerlendirmesinde 31 Mart’ta yapılacak seçimlerde İYİ Parti ve diğer partilerle olan dayanışmanın sürmesi gerektiğine dikkat çeken Özen “seçime hangi aday hangi isim girerse girsin bir tarafta AKP’nin adayı olacak. Biz bir olmalıyız. Sonuçta kazanan bir kişi olacak. Mademki Çivril ve ülke kötü yönetiliyor diyoruz bu kötü gidişi el birliği ile durdurmalıyız” dedi.

Aday ön seçimle belirlenecek bundan dönüş yok

CHP’nin aday belirleme sürecinde aldığı karardan dönüş olmadığını ifade eden Nuri Özen “CHP delege ve üyelerinin fikir ve önerilerine önem veren bir partidir. Tepeden inme ve tek adam kararlarının hiçbir zaman geçerli olmadığı bir parti olan CHP adayını kongrede de ifade edildiği gibi ön seçimle belirleyecek, bundan dönüş olmaz. Adayımız kesinlikle ön seçimle belirlenecek” dedi.

Her parti seçim kazanmak için aday çıkarır

İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk’ün açıklamalarına da değinene Özen “Yasin bey iki dönemdir Denizli milletvekilimiz, siyasi tecrübesi çok olan bir hemşerimiz. Fikirleri söylemleri hepimiz için önemli. İYİ Parti’nin her ilçede aday göstermesi doğaldır. Her siyasi parti seçim kazanmak için yola çıkar onun için Denizli’de her ilçede aday göstermek istemeleri normal. Ancak birde gerçekler var. Bazı seçim bölgelerinde mesela Çivril’de seçimi kazanmanın tek yolu birlikte hareket etmek. Her partinin oyu belli onun için Çivril’de yerel seçime birlik içinde gitmek daha akıllıca olur diye düşünüyorum” dedi.

Yerel seçim adaya göre şekillenir

Yerel seçimlerde adayın önemli olduğuna dikkat çeken Nuri Özen “yerel seçimler genel seçimlerden farklı olur. Partiden ziyade adaya göre şekillenir. Dolayısıyla aday olacak isim çok önemli. Belirlenecek aday tüm partilerin ve seçmenin mutabık kaldığı isim olursa seçim daha rahat kazanılır” dedi.

31 Mart seçilerinde daha fazla sorumluluğumuz var

Millet İttifakına dahil olan partilerin 31 Mart yerel seçimlerinde daha büyük bir sorumluluk altına gireceğini ifade eden Özen “28 Mayıs seçimlerinde Millet ittifakı olarak sahada çalışan partilerin 31 Mart yerel seçimlerinde daha fazla sorumluluğu var. Eğer Çivril’i AKP zihniyetinden kurtarmak gibi bir amacımız varsa birlik beraberlik içinde olmak uygun olur. Önemli olan Çivril ise önceliğimiz seçimi kazanmak olmalı.” dedi.

Hiçbir parti diğerinden büyük ya da küçük değil

Seçime giderken kırıcı olmamak gerektiğine de dikkat çeken Nuri Özen “Burada önemli olan amaç. Amacımız seçim kazanmak. Bu süreçte kimse kimseden daha büyük ya da önemsiz değil. Hiçbir parti diğerinden büyük ya da küçükte değil. Hiçbir parti, hiçbir aday küçümsenemez, kazanan bir kişi olacağına göre birlik ve beraber olmak daha önemli, hedefimiz bu olmalı” dedi.

Çivril’in AKP’den aldığı hizmet ortada

Çivril’in AK Parti iktidarından kurtulması gerektiğini belirten Nuri Özen “AKP iktidarında hiçbir şey alamayan Çivril için birlik olmak şart. Bugün Çivril belediye başkanının Çivril’e kattığı değeri, verdiği hizmeti Çivril biliyor. Çivril Belediyesi ekip, personel ve mali gücü olmasına rağmen iş üretemiyor” dedi.

Genel seçim başarısını devam ettirmeliyiz

Genel seçimlerde Millet ittifakının seçmenden büyük bir ilgi gördüğüne dikkat çeken Özen “28 Mayıs seçimlerinde Türkiye için çabalayan altı parti bir araya geldi ve seçim sonuçlarına baktığınız zaman seçmen bu oluşuma da destek verdi. Bizler genel seçimlerde yakalanan bu ivmeyi yerel seçimlere yansıtmalı ve başarıyı devam ettirmeliyiz.” dedi.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=