YAZICI, GENEL MERKEZE YÜKLENDİ

Cumhuriyet Halk Partisi ilçe kongresinde konuşan CHP belediye meclis üyesi Tunay Yazıcı partisinin son seçimlerde izlediği politikaları eleştirdi.

Yazar : Tarih : Okunma : 393 views Yorum Yap

Cumhuriyet Halk Partisi ilçe kongresinde konuşan CHP belediye meclis üyesi Tunay Yazıcı partisinin son seçimlerde izlediği politikaları eleştirdi.

CHP İlçe kongresinde konuşan Tuna

y Yazıcı 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerinde izlenen seçim stratejilerinin yanlış olduğunu belirterek  “Parti olarak son yıllarda temel değerlerimizi planı gereği geriye iterek siyasi islama yaklaşmak olanlara yakın bir görüntü vermek amacı ile yapılan girişimler yanlış olmuştur” dedi.

Yazıcı konuşmasında ; “Çivril İlçe Kongremiz Türkiye’nin aydınlık geleceği için olağan üstü önem taşımaktadır. Demokrasi adına partimize güç vereceği inancındayım. Bize düşen görev doğru ilkeler ışığında doğru hedeflerin konulması, doğru hedeflerin oluşturulması, örgütümüzün en alt kademesinden en üst kademesine kadar ortak düşünce birliği oluşturulmalıdır. Çivril CHP sinde başarılı olacaksak ona göre bu rotamızı belirlemek zorundayız. Başarımızın temel düşüncesi bu olmalı. Cumhuriyetimizin iki ana sütunu vardır. Laiklik ve adalettir. İnsanların barış içinde yaşamasının güvencesidir, sigortasıdır. Değişik nedenlerle mesafeli olmak aşındırılmasına yönelik saldırıları görmezden gelmek bu toplumun Anadolu toprakları üzerinde birlikte yaşamanın kendinde dinamit koyma anlamı taşır. Parti olarak son yıllarda temel değerlerimizi planı gereği geriye iterek siyasi islama yaklaşmak olanlara yakın bir görüntü vermek amacı ile yapılan girişimler yanlış olmuştur. Helalleşme tezi ortaya atılarak sanki CHP geçmişinde demokrasiye ve insan haklarına aykırı bir tutum izlendiği izlenimi algısı yaratılmaktadır. Özellikle laiklik ilkesine yapılan saldırılar onun buharlaşmasına neden olacak uygulamalar karşısında sessiz kalarak oyalama yolu tutulmuştur. Helalleşme anlayışının gündeme getirilmesi bunun somut örnekleridir. Seçime giderken türbanın yasal güvenceye kavuşturulması Türkiye’nin barışı açısından olağanüstü yanlış olmuştur. CHP si geçmişinde ve günümüzde hiçbir kadının başını örtmesiyle ilgili olumsuz bir tavır sergilenmemiştir. CHP’sinin kendi yöneticilerimizin yanlışlığı nedeniyle saldırıya neden olmuştur. Şimdi değişim rüzgarları esmektedir. CHP temel değerlerden uzaklaşmaktadır. Laiklikten, vatandaşlıktan devrimcilikten, halkçılıktan ödün vererek başarı elde edilmeye çalışmaktadır. Değişimde bu yanlışlıklardan vazgeçip CHP’si ideolojisiyle sosyal demokrat dünya anlayışını ve Cumhuriyetin temel değerlerine sarsılmaz bir şekilde ilkelerine sahip çıkmak zorundadır.

Değerli Yol Arkadaşlarım; Çivrilimiz’in   % 54 ü ova olan geçimlerini toprak ve hayvancılıktan karşılayan sizler Türk ekonomisine katkı sunarak bunun karşılığını siyasi iktidardan alabiliyor musunuz?  1 litre mazot karşılığı 6 kg buğday olmamalı, alın terinin , emeğinin karşılığı bu olmamalı, Litresi 40 tl olan mazotla süreceğimiz tarlanın ekemediğimiz ürünün hesabını kim verecek? 21. Yüzyılda tarlalarımızı, bahçelerimizi çifte koştuğumuz öküzlerle mi süreceğiz. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk “ Köylü milletin efendisi demiştir.  Köylü milletin efendisi olmak istiyor. Nasıl olacak bu…?  Köylü borçlu, borçlu insan ne kadar itibar görür. Ne kadar efendi olur. Çiftçimiz perişan, hayvancılıkla uğraşan köylümüz perişan. Bizi bu hale düşüren siyasi iktidardan elbette hesabını yerel seçimlerde sandıklarda soracağız. Partimizin ilkeleri doğrultusunda, yılmadan, korkmadan geleceği için hep birlikte çalışacağız. Hepimiz millet olarak sesimizi haykıracağız. Korkmayacak, nerede benim hakkım diyecek hakkını savunacaklar bizimle olacaktır. O kadar adaletsizlik var ki eğitimde, yargıda, insanca yaşamakta. Gelir dağılımında her yerde var. Adaletsizlikleri adaletle kaldıracağız. Demokrasi, laiklik ve adalet ilkelerinden ayrılmadığımız sürece daha güzel günlerde Türkiye’nin aydınlık geleceğinde buluşmak dileğiyle. İnadına Barış İnadına Özgürlük İnadına Demokrasi diyorum. Bir kez daha sizleri saygıyla sevgiyle selamlıyorum” ifadelerine yer verdi.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=