ULUSLARARASI HALK DANSLARI FESTİVALİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlen 17. Uluslararası Halk Dansları Festivali, Çivril’de büyük ilgi gördü.

ULUSLARARASI HALK DANSLARI FESTİVALİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ
Yazar : Tarih : Okunma : 136 views Yorum Yap

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlen 17. Uluslararası Halk Dansları Festivali, Çivril’de büyük ilgi gördü.

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 17’ncisi düzenlenen Uluslararası Halk Dansları Festivali dördüncü gününde de Çivril’de devam etti. Çivril Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen Halk dansları sanatçılarının renkli kıyafetleriyle adeta görsel bir şölene dönüştü. Programa katılan binlerce vatandaş farklı ülkelerin sahnelediği kültür şölenini ilgiyle izledi. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural vatandaşların festival coşkusuna ortak oldu. Programlarda vatandaşlara seslenen Başkan Osman Zolan böylesine önemli bir festivali gerçekleştirmekten büyük bir mutluluk duyduklarını belirtti.

Festivale ev sahipliği yapan Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural, Denizli’mize birçok hizmetler, projeler kazandırdığı için ben de siz değerli hemşerilerim adına Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Denizli’mize, ilçemize hepimize hayırlı uğurlu olsun. İnşallah yeni etkinlikler, projelerde çalışmalarla sizlerle buluşmak üzere diyerek konuştu.

11 ülkeden 611 dansçı

Festival çerçevesinde Gürcistan, Hindistan, Osetya, Acaristan, İran, Kazakistan, Sırbistan, Ukrayna, Polonya, Makedonya, Moldova; Türkiye’den ise Trabzon, Gaziantep, Bursa, Kütahya, Burdur, Uşak, Aydın, Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Halk Dansları Topluluğu ve Sarayköy Atatürk Ortaokulu Halk Oyunları ekibi olmak üzere 11 ülkeden 611 dansçı sahne aldı.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=