TÜZÜN VE KARAMAN SEÇİLDİ

Çivril Belediyesi Kasım ayı olağan 2. birleşim 1. Oturum meclis toplantısı Belediye Başkanı Niyazi Vural başkanlığında Vali Recep Yazıcıoğlu konferans salonunda gerçekleştirildi.

TÜZÜN VE KARAMAN SEÇİLDİ
Yazar : Tarih : Okunma : 1.300 views Yorum Yap

Kasım ayı meclis toplantısında, gündemdeki konular görüşülerek karara bağlandı.

Gündemin birinci maddesinde yer alan,” Tarihi kentler birliği tüzüğünün görüşülmesi” genel işler komisyonu ile görüşülerek, komisyondan geldiği şekliyle oybirliği ile kabul edildi.

Gündemin ikinci maddesinde görüşülen, “Tarihi kentler birliğine üye olunması veya olunmaması konusunun görüşülmesi” komisyondan geldiği şekliyle oybirliği ile kabul edildi.

Tarihi Kentler Birliğinde Çivril Belediyesini temsil etmek üzere meclis üyeleri arasından bir asıl bir yedek üyenin belirlenmesinin görüşüldüğü gündemin 3. maddesi oylamaya sunuldu. Yapılan oylama sonucu aday gösterilen AK Parti belediye meclis üyesi Mehmet Tüzün asıl, Milliyetçi Hareket Partisi belediye meclis üyesi Lütfü Karaman‘a ise yedek olarak belediyeyi temsil yetkisi oy çokluğu ile verildi.

Gündemin dördüncü maddesi” Belediye Dolu-Boş memur kadrolarında iptal ve ihdas işlemlerinin yapılması konusunun görüşülmesi” komisyondan geldiği şekliyle oybirliği ile kabul edildi.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

 width=