TEK YÖN YAPILAN YOL TRAFİĞİ FELÇ EDİYOR

Çivril’de trafiği rahatlatsın diye tek yön olarak ayarlanan yol trafiği felç etti.

TEK YÖN YAPILAN YOL TRAFİĞİ FELÇ EDİYOR
Yazar : Tarih : Okunma : 548 views Yorum Yap

Çivril’de trafiği rahatlatsın diye tek yön olarak ayarlanan yol trafiği felç etti.

Tek yön kararına tepki gösteren Esnaf ve sürücüler yolun yeniden düzenlenmesini istedi.  Köy garajı olarak da kullanılan sokaktaki trafik özellikle okul giriş çıkış saatlerinde kargaşaya neden oluyor.

30 Ağustos okulundan Uşak caddesine çıkan sokağın yaklaşık bir ay önce tek yön yapılması ile sokakta yaşanan kargaşa günden güne büyüyor. Esnaf ve vatandaşların talebi ile Çivril Belediyesi tarafından tek yön trafiğe kapatılan sokak yeterli uyarı işaretleri olmadığı için daha çok kargaşa ve sıkışıklığa neden oluyor. Sokakta evi bulunan vatandaşlar araçları ile evlerine gidemezken sokakta yeniden düzenleme yapılmasını istediler.

Son düzenleme ile sokakta evi olan vatandaşlar Uşak caddesine çıkışın yasaklandığına dikkat çekerek, “evimizden 10 metre ilerideki Uşak Caddesine çıkmak için neredeyse bir kilometre yol gidiyoruz. Biz kurallara uyarken birçok sürücü yeterli ikaz ve uyarı işareti olmadığı için ters yönden gidiyor, dolayısıyla da trafik kilitleniyor. Sokaktaki kargaşa bitsin diye yapılan uygulama iyice kargaşaya neden oldu.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=