TATLICI RIFAT TATLILARININ NASIL ÇALINDIĞINI ANLATTI

Çivrili’n sevilen tatlıcısı Tatlıcı Rıfat’ın tatlıları çalındı.

Yazar : Tarih : Okunma : 675 views Yorum Yap

Çivril’de seyyar tatlıcılık yapan ustanın 3 tepsi tatlısını çaldılar. Daha öncede tatlıları çalınan tatlıcı Rıfat Aymergen “tepsilerle birlikte zararım 500 lira” dedi.

Çatlar mahallesinde yaşanan olayda evinin önündeki bahçede duran tatlı arabasından tatlıları çalınan tatlıcı “isteseler verirdim. tepsilerimi getirirlerse teşekkür edeceğim”dedi.

 

Çivril Çatlar mahallesinde yaşayan tatlı ustası Rıfat Aymergen seyyar arabasından 3 tepsi tatlısının çalındığını söyledi. Akşamdan hazırladığı 4 tepsi tatlıyı satmak için sabah seyyar arabasına yerleştiren Aymergen evine kahvaltı yapmak için girince hırsızlar arabasındaki tatlılardan 3 tepsini çaldı. Duyduğu sesler üzerine bahçeye çıkınca tatlılarının çalındığını fark eden Aymergen “3 tepsi tatlım çalındı bizde geçimizi bundan sağlıyoruz. İsteseler ben verirdim. Bari tepsilerimi getirin” dedi.

 

Tepsilerle birlikte zararının 500 lira olduğunu belirten Aymergen “tatlımı çalmışlar ama keskimi bırakmışlar teşekkür ediyorum. Tepsilerimi geri getirsin o zaman elini sıkarım o arkadaşın” dedi.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=