TAŞ OCAĞI DEĞİL ÇOCUK PARKI

Çivril’de mahalle parkı taş ocağına döndü. Çivril Çarşı mahallesinde bulunan bir park sökülen parke taşlar yüzünden taş ocağına döndü. Doğalgaz çalışmaları nedeniyle kazılan parke taş yolların taşları ilgisizlik ve denetimsizlikten parka atıldı. Taşların dağılmasına ve parka yığılmasına tepki gösteren mahalle sakinleri “hem yollar kazıldı ortalık tozdan geçilmiyor, hem de çıkan taşları takip eden yok” diyerek..

TAŞ OCAĞI DEĞİL ÇOCUK PARKI
Yazar : Tarih : Okunma : 337 views Yorum Yap

Çivril’de mahalle parkı taş ocağına döndü.

Çivril Çarşı mahallesinde bulunan bir park sökülen parke taşlar yüzünden taş ocağına döndü.

Doğalgaz çalışmaları nedeniyle kazılan parke taş yolların taşları ilgisizlik ve denetimsizlikten parka atıldı. Taşların dağılmasına ve parka yığılmasına tepki gösteren mahalle sakinleri “hem yollar kazıldı ortalık tozdan geçilmiyor, hem de çıkan taşları takip eden yok” diyerek tepki gösterdiler. Çarşı mahallesinde 3 ay önce başlayan doğalgaz hat çalışmaları nedeniyle kazılan yollardan çıkan taşların çocuk oyun alanı ve parka atılmasından dolayı rahatsız olan mahalle sakinler belediyeyi iş bilmezlik ve denetimsizlik suçladı. Birçok parke taşın denetimsizlik yüzünden kırıldığını ve kullanılamaz hale geldiğini belirten vatandaşlar “doğalgaz için taşlar söküldü sonra gelip bakan olmadı. Kazılan yerler üstün körü kapatıldı çıkan taşlar yol kenarına bırakıldı. Zamanla taşların birçoğu kayboldu birçoğu da kırıldı. Sağlam kalanlarda parka atıldı. Hem yollara bakan yok hem parka. Çocukların oyun oynadığı yerde yüzlerce taş var. İnsanların oturduğu yerde yüzlerce taş var. Taşların zayi olduğuna mı yanalım parkların bakımsız ve taş ocağı gibi olmasına yanalım bilemedik” diyerek tepki gösterdiler.

Çalışmaların denetimsiz olduğuna dikkat çeken bazı vatandaşlarda “yollar kazıldıktan sonra belediyeden hiç kimse gelip bakmadı, neresi kazıldı neresi nasıl kapatıldı diye. Kazan kafasına göre örttü gitti. Her sokak inşaat şantiyesi gibi. Belediye düzgün kapatılmayan yollardan zarar ediyor, atılan taşlardan zarar ediyor, parkları verimli kullanamadığı için zarar ediyor. Belediye ne yapıyor bilen var mı” dedi.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=