SİZİ VİCDANINIZLA BAŞ BAŞA BIRAKIYORUZ

CHP grup başkan vekili Nuri Özen, Çivril Belediyesi’nin Millet ittifakından gelen önergeyi dikkate almadıklarını ve 216 bin doların Çivril için çok ağır bir yük olduğunu söyledi.

SİZİ VİCDANINIZLA BAŞ BAŞA BIRAKIYORUZ
Yazar : Tarih : Okunma : 1.396 views Yorum Yap

Gündemin altınca maddesine söz alan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) grup başkan vekili Nuri Özen, “Bizde bir atasözü vardır; Perşembenin gelişi Çarşambadan belli olur. Yaklaşık 1 yıl önce millet ittifak olarak meclise bir önerge vermiştik. Neydi bu önerge? Çivril Belediyesine ait akaryakıt istasyonunun kotasının dolmama ihtimaline karşın, seçim beyannamenizde vermiş olduğunuz çiftçiye destek sözünü hatırlatarak indirimli akaryakıt verelim demiştik. Siz de önerge Millet ittifakından geldiği için dikkate bile almadınız. “ dedi.

BECERİKSİZ YÖNETİMİN SORUMLUSU

Dünden bugüne kararların hızlı bir şekilde değiştiğine tepki gösteren Özen ; “Gün geldi, sözleşme bitimine 25 gün kala kotanın dolmadığı içini sözleşme gereği 216.000 Dolar ödeme talep ettiklerini söylediniz. Daha fazla açıklamayarak gündem maddesini komisyona havale ettiniz. Sizin de bildiğiniz üzere 216.000 dolar gibi bir bütçe belediyemiz için oldukça ağır bir yük. Dünden bugüne kararlarınızın da hızla değiştiğini görüyor bu doğrultuda alınmış komisyon kararlarının değiştirildiğine şahit oluyoruz. Böyle önemli bir konunun son dakikaya bırakılıp, 24 saat geçmeden değiştiriliyor olması bizi Çivril’imiz ve geleceğimiz hakkında endişeye düşürüyor. Elbette her gün onlarca karar almak durumunda olduğunuz malumumuz. Ancak bütün yönetimsel kararları bu şekilde son dakikaya bırakarak oldubittiye mi getiriyorsunuz? Yıllar boyu başka akaryakıt firmasıyla kar ederek çalışan akaryakıt istasyonumuzun kotasını bile dolduramadığını dolayısıyla zarar ettiğini öğreniyoruz. Daha da önemlisi akaryakıt şirketi seçiminden işletilmesine kadar zaten birçok yanlışın yapılmış olduğu işletmemizin yeniden kar edebilmesi için 2 yıl boyunca da herhangi bir tedbir ya da ilave çalışma yapılmadığını görüyoruz. Meclis üyeleri olarak bizler bütün bu beceriksiz yönetimin sorumlusu olarak sizi vicdanınızla baş başa bırakıyoruz.” diye konuştu.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

 width=