SEÇİM YAKLAŞTI KADROLAŞMA HIZLANDI

Seçim sürecinin başlamasıyla belediyeye personel alımı yapılması Muhalefetin tepkisini çekti.

SEÇİM YAKLAŞTI KADROLAŞMA HIZLANDI
Yazar : Tarih : Okunma : 332 views Yorum Yap

Seçim sürecinin başlamasıyla belediyeye personel alımı yapılması Muhalefetin tepkisini çekti.

İYİ Parti İlçe Başkanı Koray Eren Belediye’ye alınan eğitmen ve mühendisleri işaret ederek ‘Sandıkları iş vaadiyle kazanma derdindeler’ dedi.

Aralık ayı meclis toplantısında gündeme gelen eğitmen, kameraman, mühendis ve teknik personel alımı ile ilgili olarak değerlendirme yapan İYİ Parti İlçe Başkanı ve Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Koray Eren “alınan personelin birçoğu AKP İlçe binasından referanslı geliyor. İşe göre eleman değil ellerindeki elemanlara göre iş oluşturup kadro açıyorlar” dedi.

ÇİVRİL’İN EVLATLARINI GÖZ ARDI EDİYORLAR

Seçim sürecinin başlamasıyla özellikle belediye ve kamu binalarında işe alımların başladığına dikkat çeken Koray Eren “sandık korkusuyla birlikte partilerine giren çıkan kim varsa işe almaya, iş sözü vermeye başladılar. Geçen aylarda eski kaymakamla birlikte Sosyal Yardımlaşma Vakfına personel alımları yapıldı. Çivrilli birçok genç, iş diye kıvranırken bunlar gitti Isparta’dan Kütahya’dan ithal eleman aldılar. Şimdide İzmir’den mühendis, Denizli’den eğitmen getiriyorlar. Hem kadro şişiriyorlar hem de Çivril’in evlatlarını göz ardı ediyorlar” dedi.

SADECE İŞİ KILIFINA UYDURMA KISMI KALMIŞ

Aralık ayı meclis toplantısında gündeme gelen alımlarda meclise yeterli ve detaylı bilgi verilmediğini ifade eden Koray Eren “belediyemize en son makine mühendisi alındı. İzmir’de yaşayan bir Işıklı’lı kardeşimiz sanırım Latif bey’in isteği doğrultusunda işe alındı. Mecliste defalarca hangi kadrolarda ihtiyaç olduğunu sormamıza rağmen bilgi verilmedi ama görüyoruz ki meclis kararı çıkar çıkmaz eğitmenler ve mühendis işe başlıyor. Buda gösteriyor ki alınacaklar belli sadece işi kılıfına uydurma kısmı kalmış onu da mecliste ayarlıyorlar” dedi.

ADAM GÖRE İŞ UYDURMA POLİTİKASI İHANETTİR

Belediyenin yapılan yanlış ve torpilli işe alımlarla şişirildiğini belirten Koray Eren “alınan mühendis arkadaş ile eğer makine parkurumuzda dışarıya yaptırdığımız işler kendi bünyemizde yapılmaya başlanacaksa ne güzel ama tanıdık akraba diye masa başı iş verilecekse Çivril’e yazık. Çivril’in gençlerine yazık. Evine ekmek götürmek için bekleyen işsizlere yazık.  Adam göre iş uydurma politikası ihanettir. İhtiyaç olan alan ve iş kollarına alım yapılması Çivril için elzemdir fakat alınacak kadro ve müracaat edenler hakkında keşke kamuoyu ve meclis üyeleri de bilgilendirilse. Sadece kendi parti mensubu olanlar değil de hem işe ihtiyacı olan kişiler hem belediyenin eksik olan kadrolarına alım yapılsa” dedi.

KENDİNE MUHTAÇ BIRAKAN AKP ZİHNİYETİ

AKP’nin her seçim dönemi gençleri ve ailelerin umutlarıyla oynadığına dikkat çeken Koray Eren “20 yıldır insanları ve özellikle gençleri iş vaadiyle kendine muhtaç bırakan AKP zihniyeti 2023 seçimlerinde yaşayacağı hezimeti gördüğü için yine gençler ve ailelerin umutlarıyla oynuyor. Kamuda personel alımı yaparak gençleri sandıklara bağlıyor. 3 yıldır bakımsızlıktan kuruyan onca park var dedik bir tane park bahçe sorumlusu alınmadı. 3 yıldır sokaklar çöpten geçilmiyor dedik bir tane ek temizlik personeli alınmadı. Yollar çamur dedik toz dedik üst yapıya ilave personel alınmadı ne olduysa seçime beş ay kala eğitmen ve mühendis alındı. Kadro açıldı. İnşallah alınan personel parti referansı ya da akraba kontenjanı rahatlığıyla hareket etmez” dedi.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=