SAĞLIK PARA İLE ÖLÇÜLEMEZ!

Koronavirüs Pandemisi ile mücadelede hijyen konusunda her zamankinden daha fazla titiz olunması gerekirken Çıtak ana arter yolu üzerindeki görüntüler görenleri şok etti.

SAĞLIK PARA İLE ÖLÇÜLEMEZ!
Yazar : Tarih : Okunma : 2.050 views Yorum Yap

Vatandaşlardan gelen ihbarı değerlendirerek olay yerine giden Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çivril Belediye Meclis Üyesi Tunay Yazıcı, yetkilileri göreve davet etti.

Çivril Katı Atık Projesinin bir an önce hayata geçmesi gerektiğini ifade eden Tunay Yazıcı, “Mahalle aralarına parke taş döşemek için paranız olmayabilir. Ama burada insan sağlığı para ile ölçülemez. En kısa zamanda bu çöplerin buradan kaldırılması gerekiyor. Katı atık projesini hayata geçirirsek hem doğayı korumuş oluruz hem de insan sağlığını tehlikeye atmamış oluruz” dedi 

ÇÖP VERGİLERİ NEREYE GİDİYOR

Vatandaşların verdiği çöp vergilerinin nereye gittiğini sorgulayan Yazıcı, “Çıtak, Tokça Mahallesi ana arter yoluna taşan çöpler kötü görüntüye neden oluyor. Çevrede büyük baş hayvancılık yapan insanlar ve ekili alanlar bulunmaktadır. Vatandaşların vermiş olduğu çöp vergileri nereye gidiyor. Yazık günah değil mi? Vermiş olduğumuz vergilerin karşılığı bu olmamalı” ifadelerini kullandı.

Çivril Belediyesinin performansının mecliste görüşüldüğüne dikkat çeken Yazıcı, “Sayın başkan performans değerlendirmesini mecliste yaptık.  Bu görmüş olduğumuz manzara performansınızın içinde mi acaba? Bu mu sizin performansınız?” dedi.

KATI ATIK PROJESİ DERHAL HAYATA GEÇİRİLMELİ

Defalarca meclis toplantısında çöpleri dile getirdiklerini belirten Yazıcı, “Mutlaka katı atık tesisi kurulma zorunluluğu söz konusu. Kurulmadığı müddetçe bu manzarayı her zaman görmüş olacağız. Doğaya ve ekili alanlara büyük zararı var. Ana arter yolu üzerinde tehlike arz ediyor. Eğer doğayı ve insanlarımızı seviyorsak bir an önce bu tesisin yapılması lazım. Buradan Çivril Belediyesine ve Belediye Başkanına sesleniyorum. Bu konunun derhal üzerine gidilmesini ve en kısa zamanda katı atık projesinin hayata geçmesini kendilerinden önemle arz ediyorum.” şeklinde konuştu.

 

 

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

 width=