SADECE POLİSLİK DEĞİL GÖNÜL ELÇİLİĞİ DE YAPIYOR

Yaptığı eserleri satarak sokak hayvanlarına yem alan polis memuru Yıldız “sanat insanı suç ve suçludan uzak tutar” dedi.

SADECE POLİSLİK DEĞİL GÖNÜL ELÇİLİĞİ DE YAPIYOR
Yazar : Tarih : Okunma : 965 views Yorum Yap

Yaptığı eserleri satarak sokak hayvanlarına yem alan polis memuru Yıldız “sanat insanı suç ve suçludan uzak tutar” dedi.

Çivril Uluslararası 24. Elma Tarım ve Kültür Festivalinde Çivril İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli Polis Memuru Şükrü YILDIZ’ın hobi olarak ahşap üzerine yakma tekniği ile yaptığı resimler, hat çalışmaları ve ahşap kaşıklar üzerine çizmiş olduğu Çivril’i temsil eden figürler sergilendi.

Polis Memuru Şükrü YILDIZ , “Bir Emniyet Teşkilatı mensubu olarak görev yaptığım yerlerde vazifemi yerine getirmenin dışında bölgenin kültürel dokusunu hissetmek ve yaşamak adına gayret içerisindeyim. Bir süredir hobi olarak yapmış olduğum çalışmalarımın sergilenmesini lâyık gördükleri ve destekleri için Çivril Belediye Başkanımıza ve İlçe Emniyet Müdürümüze şükranlarımı arz ederim.

Sergiyi özellikle gençlerimizin sanata yönelmeleri için bir farkındalık oluşturmak ve Emniyet Teşkilatı mensuplarının da görevlerinin haricinde sanatla meşgul olduklarına vurgu yapmak için açtım. Teşkilat mensuplarımızdan edebiyat, müzik, resim, ahşap oyma ve çeşitli el sanatlarıyla meşgul olan çok sayıda personelimiz var. Kişinin ruhsal gelişim ve olgunluğa ermesinde sanatın faydaları inkâr edilemez. Gençlerimizin sanatın herhangi bir dalıyla meşgul olmaları halinde kötü alışkanlıklardan, suç ve suça sürükleyen yollardan uzak kalacaklarına inanıyor, anne ve babaların çocuklarını yeteneklerine uygun sanatsal etkinliklere yöneltmelerini tavsiye ediyorum. Yaklaşık iki seneden beri yaptığım resimlerden sağladığım geliri sokak hayvanlarının beslenme ve tedavi giderlerine kaynak olarak kullanıyorum. Ahşap üzerine yaptığım çalışmalarla ilgili ufkumu açan desteklerinden dolayı Çivril’in kıymetli esnaflarından Hüseyin ÇÖREKÇİ’ye ve aileme teşekkür ederim” dedi.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=