SAADET PARTİSİ SEÇİM BEYANNAMESİ

Saadet Partisi 31 Mart Yerel Seçimleri için hazırladığı beyannameyi kamuoyu ile paylaşmaya devam ediyor.

SAADET PARTİSİ SEÇİM BEYANNAMESİ
Yazar : Tarih : Okunma : 395 views Yorum Yap

 


Saadet Partisi Çivril İlçe Başkanı Zühtü Arslan partisinin hazırlamış olduğu 12 maddelik beyannameyi şu şekilde açıkladı;
“1.Planlı ve programlı çalışacağız
Şehirlerimizi ”Hangi işi yaparsak reklamımız olur?” diyerek yönetmeyeceğiz. Vatandaşlarımıza sunacağımız hizmetlerin vaktinde, eksiksiz, ihtiyaçlara göre ve sistematik bir şekilde yerine getirilmesini sağlayacağız
2.İşi ehline vereceğiz
Ehil ellerle yapılan iş kaliteli, hızlı ve düşük maliyetle yapılacak. ”Akrabalık bağım olmadığı için işe alınmadım” diye bir cümle artık tarihe karışacak. İşin gerektirdiği niteliğin dışında hiçbir ayrım gözetmeyeceğiz.
3.Yolsuzluk ve israfa geçit vermeyeceğiz
Kaynaklar, vatandaşın huzurunu ve refahını  artırmaya yönelik kullanılacak; ihaleler, kayırmacılık yapılarak yandaşlara dağıtılmayacak. Gösteriş, lüks ve şatafat için yapılan harcamaların tamamını vatandaşımızın doğrudan hizmetine sunacağız.
4.Bize emanet edilen mali imkanlara ve belediye mülküne, ”yetim malına sahip çıkar gibi sahip çıkacağız”
Bütün kamu hizmetleri her bir vatandaştan doğrudan veya dolaylı olarak alınan vergiler, harçlar ve diğer gelirler ile yapılır. Herhangi bir devlet dairesinde kullanılan bir kağıtta dahi hepimizin hakkı ve emeği olduğu anlayışıyla milletin alın terine sahip çıkacağız.
5.Hizmette ve atamada ”Partizanlık ve ayrımcılık yapmayacağız”
Bu topraklarda doğan herkesi kardeş biliyoruz. Aynı güneşi, suyu, havayı ve toprağı paylaştığımız insanlar ile barış içinde kardeşçe yaşamanın arzusundayız. Dil, din, ırk, mezhep ve hiçbir grup/parti ayrımına rıza gösteremeyiz. Hepimiz biriz ve bu ülkenin vatandaşıyız.
6.Kapımız her zaman herkese açık olacak
Kapalı kapılar ardında vatandaştan uzak ama sözde vatandaş için çalışan anlayışı ortadan kaldıracağız. Kapılarımız tüm halkımız için sonuna kadar açık olacak. Vatandaşımızın her derdi bizim derdimiz olacak.
7.Her hizmette halkın kültür değerlerini göz önüne alarak, ”Yerel ve kültürel değerleri koruyup, zenginleştireceğiz.”
Bu toprakların birçok farklı millete ve medeniyete ev sahipliği yapmış olması kültürel zenginliğimizin en önemli göstergelerinden biridir. Şehrimizde var olan kültürel ve tarihsel mirasın emanetçisi olacak ve bu emaneti en güzel şekilde yaşatacağız.

 1. Hizmetlerimizde, her işi hızlı, doğru ve estetik biçimde yapacağız.
  Ulaşımdan alt yapıya, temizlikten kaldırım yenilemeye kadar bütün hizmetler tekrar gözden geçirilip şehrin öncelikli ihtiyacına göre planlama yapacağız. Şehrin ruhuna aykırı hizmetlere ve yapılaşmaya karşı önlemler alıp estetiğin yaygınlaştırıldığı bir hizmet ağı kuracağız. Halka sunulan bütün hizmetleri güzel, çabuk ve düşük maliyetle yapacağız.
 2. Hesap verebilir ve şeffaf olacağız.
  Yapılan bütün hizmetlerin halkın gözleri önünde açık ve şeffaf bir biçimde yapılmasını sağlayacağız. Şehrin yönetiminde o şehirde yaşayanları söz sahibi yapacağız.
  10.Herkesin derdi ile dertlenecek, ”halkımız ile bütünleşeceğiz.”
  Vatandaşımızın ne derdi olursa olsun ”Bu bizim görevimiz değil” demeden dinleyeceğiz ve çözüm üretmek için gayret göstereceğiz.
 3. İmar uygulamalarında hiç kimseye ‘’Haksız rant sağlamayacağız.”
  Şehrin planlaması sırasında ranttan sağlanan haksız zenginleşmenin önünü keseceğiz. Rantın şehre katkısı sağlanarak toplumsal refahı artıracağız.
 4. ‘’Merhametli ve adil olacağız”
  İnsana, topluma, şehre ve şehre ait olanlara merhametle ve adaletle yaklaşacağız. Kendimiz için istemediğimizi başkası için reva görmeyeceğiz.”
admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=