RAMAZAN ÇOCUKLARLA GÜZEL

Çivril Belediyesi Çocuklar için Ramazan Şenliği düzenledi.

RAMAZAN ÇOCUKLARLA GÜZEL
Yazar : Tarih : Okunma : 122 views Yorum Yap

Çivril Belediyesi Çocuklar için Ramazan Şenliği düzenledi.

Mahallelerde kurduğu ‘Gönül Sofraları’ ile ramazan ruhunu yaşatan Çivril Belediyesi, Kızılcasöğüt mahallesinde çocuk şenliği düzenledi.

Mahalle iftarlarına Kızılcasöğüt mahallesinde devam eden Çivril Belediyesi iftar öncesi çocuklar için eğlence ve şenlik düzenledi. Etkinlikte çocuklara pamuk şeker dağıtılırken Karagöz ve Hacivat gösterisi ile tiyatro oyunu da sahnelendi. 200’e yakın çocuğun katıldığı etkinlikte konuşan Çivril belediye başkanı Niyazi Vural Ramazan ayının ruhunu yaşatmaya çalıştıklarını belirterek “Ramazan ayının ilk günüden itibaren mahallelerimizde kurduğumuz iftar çadırlarında birlikte iftar yaptık el açtık birlikte dua ettik. Bugünde Kızılcasöğüt mahallemizde hem Gönül Soframızı kurduk hem de çocuklarımız için Ramazan şenlikleri düzenledik. Çocuklarımıza Ramazanın birliktelik şuurunu gösterdik” dedi.

Ramazan ayının çocuklarının aklında güzel anılar bırakması gerektiğini vurgulayan başkan Vural “ağaç yaşken eğilir demiş atalarımız. Ramazan ayında paylaşmayı, birlikte olmayı gören öğrenen çocuklarımız bunu hayatlarının her evresinde yaşar ve yaşatır. Bu tür etkinlikler çocukların hafızalarında güzel birer anı olarak yaşamaya devam eder” dedi.

Kızılcasöğüt mahalle camisi önünde düzenlenen iftar ve Ramazan eğlencelerine katılan çocuklar yemek sonrası oynanan Karagöz – Hacivat oyunu ile keyifli saatler geçirdi. Etkinlik süresince çocuklara Çivril Belediyesi tarafından pamuk şeker ikramı yapıldı.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=