POLYANNA

Çivril’in sorunlarını yazmıyorsun diyorlar, Çivril’in Belediye başkanı var, Mahallelerin Muhtarları var sorunları dile getirmek ve çözmek onların görevleri.

POLYANNA
Yazar : Tarih : Okunma : 590 views Yorum Yap

Çivril’in sorunlarını yazmıyorsun diyorlar, Çivril’in Belediye başkanı var, Mahallelerin Muhtarları var sorunları dile getirmek ve çözmek onların görevleri.

Mahallemde doğalgaz kazılarından sonra yollar bozuldu defalarca yazdım kendi mahallemden bile destek olan, hatta haftalık yazılarımın altına şunu eksik yazmışsın bile diyen olmadı. Siyaset garabetinden kurtulup kimse yollar hepimizin ortak paydası hepimiz kullanıyoruz diyemedi. Belediyede tanıdığı olan kendi sokağını düzelttirdi mıcır döktürdü, Ben defalarca yazmama rağmen bir kere Anayol grayderle düzeltildi. Şimdi kazılan yerlerde çukurlar oluştu. Herkes şikayet ediyor, herkes susuyor.

Bende o günden beri Polyannacılık oynayarak olaya iyi tarafından bakmaya başladım, Yollardaki çukurlar nedeniyle arabalar hızlı gidemiyorlar, Sanayideki tamircilerimize ve lastik satıcılarına iş çıkıyor.

Çivril de park sorunu var diyorlar, aslında park sorunu falan yok Çivril’in esnafı sabahleyin arabasını işyerinin önüne park ediyor. Daha sonra gelenler ilerlere park ediyor Bir tarafta Kızılcasöğüt’e kadar, Bir tarafta Hastane hatta İğdir’e kadar park edilebilir ,Yürümek sağlıklıdır Belediye otopark sorununu çözmeyip bizim sağlıklı kalmamızı düşünüyor diyen yok. Yollarda çift parkeden araçları Trafik polisleri anonsla uyarmasa daha iyi olmaz mı? arkada kalan arabalar neden acele ediyor anlamış değilim biraz bekleyin sabırlı olun park edenin işi bitince trafik hareket eder.

Yağmur yağdığın da Çivril’in caddeleri yağmur sularıyla doluyor Ördek yüzdürülebilir, Balıkçılık yapılabilir. Aslında bizim ödediğimiz vergiler Aydın belediyesine gitmiyor mu? Yolları Aydın Belediyesinin yapması gerekiyor, Denizli belediyesi Pazar yerindeki yolu sıcak asfalt yapıverdi. Yağmur suyu birikmiyor bu sorun giderildi Herkes Denizli Belediyesine teşekkür ediyor Bakkaldan paranızla ekmek aldığınızda, Giyim mağazasından paranızla gömlek aldığınızda teşekkür ederim bana paramla ihtiyacım olan malzemeyi verdiniz mi diyoruz? Belediyelerin görevi kendi alanındaki bölgelere yatırım yapmak, hizmet götürmek. Gerçi toplum olarak oylarımızla seçilen kişileri tabulaştırmak bizim asli görevimiz. Daha sonra da Helvadan put yapıyoruz acıkınca da yiyoruz.

Çivril’e 2-3 ayda bir TOGG gelse Çivril halkı olarak arkasından hatta önde Mehter takımı Ceddin deden,Neslin baban söyleyerek yürüsek.Ne yol sorunumuz ne de park sorunumuz kalır. Çivril’in hiçbir sorunu kalmaz hatta bazı yapılacak işlerin ertelenmesiyle Belediye bütçesi fazla bile verir. Belediye seçimlerine 8 ay kadar kaldı her şeyi unutur siyaset garabetiyle birbirimize kızar bir adayı seçer daha sonra 5 yıl eleştiririz.

ATM de sıra bekliyorum Para çeken yaşlı emmi söylene söylene merdivenleri inerken; Kılıçdaroğlu söz vermiş. Bayramdan önce banka hesaplarınıza 15.000’er lira yatıracağım, rahat rahat kurban keseceksiniz demişti para mara yatırmamış. Az kalsın inanıp oy verecektim, iyi ki oy vermemişim dedi.

Kurban Bayramınız kut’lu olsun.

Esen Kalın…

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=