PEMBE CAMİNİN AÇILIŞI YAPILDI

Çivril Yukarı mahallede yapılan ve pembe renkleri ile dikkati çeken Huriye Yıldırım anne Caminin açılışı yapıldı.
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun da katıldığı cami açılışına Denizli Valisi Ali Fuat Atik, Ak Parti Denizli Milletvekili Cahit Özkan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan katıldı.

Yazar : Tarih : Okunma : 21.762 views Yorum Yap

Okunan duaların ardından hayırlı olsun dilekleri ile açılış kurdelesini kesen Karaismailoğlu, Camiyi yaptıran Zekeriya Yıldırım ve eşi Huriye yıldırıma teşekkür etti.

Yurt dışında koruyucu ailelik yapan eşi Huriye Yıldırım adına bir cami yapma girişimleri sırasında Yukarı Mahalle Muhtarı Fatih Aydemir ile tanışan Zekeriya Yıldırım mahallede cami için ayrılan alana cami yaptırdı. Eşime söz verdim diyen Yıldırım, “Eşim benim için pembe bir cami yaptırır mısın demişti ben de yaptırayım diye söz vermiştim. Cami alanı için kayınpederimin arsalarını kullanacaktık fakat arsalara cami sığmadı. Etraftaki arsaların kime ait olduğunu araştırmak için belediyeye gittiğimde bana bizim arsaların yakınında muhtar Fatih Aydemir’in de cami yaptıracağını öğrendim. Muhtar Fatihle buluştuk ve bu arsaya camiyi inşa etmeye karar verdik. Camimiz yapıldı herkesten Allah razı olsun.” ifadelerini kullandı.
Camiye ismi verilen Huriye Yıldırım ise çok mutlu olduğunu ifade ederek, “Adıma bir cami olmasından dolayı yaşadığım duygu anlatılamaz. Çok gurur verici. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Hep hayalimdi pembe bir cami ve hayallerim gerçekleşti. Çok mutluyum.” dedi.
Yukarı Mahalle Muhtarı Fatih Aydemir seçimlerde verdiği sözü yerine getirdiğini ifade ederek, “2014 seçimlerinde muhtarlığa adaylığımı koyduğumda seçim çalışmalarımda mahalleye bir cami yaptıracağım sözünü vermiştim. Cami için arsamız hazırdı ama yapımına başlayacak ekonomik gücümüz yoktu. Tam da bu sırada Zekeriya bey beni buldu. Allah’ın bir lütfü diye düşünüyorum. 1 milyon 700 bin liraya mal olan camimizin tüm masraflarını Zekeriya Yıldırım karşıladı. Allah ondan ve eşinden razı olsun.” dedi.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

 width=