PAZARLARDA HES KODU DENETİMİ BAŞLADI

Çivril’de kurulan halk pazarlarında yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında, Hayat Eve Sığar (HES) kodu uygulamasına geçildi. Çivril’de halk pazarlarında uygulanmaya başlanan “Esnaf İçin HES Kodu Uygulaması” başladı.

PAZARLARDA HES KODU DENETİMİ BAŞLADI
Yazar : Tarih : Okunma : 1.134 views Yorum Yap

Haftada 3 gün kurulan Çivril sebze pazarında zabıta ekipleri, tezgahlarını açan pazarcıların HES kodlarını denetledi. Ekipler, HES kodu olmayan pazarcılara kod almaları konusunda yardımcı oldu. Ekipler, ayrıca pazar girişlerinde yerleştirilen dezenfektanları kontrol etti. Pazara giren vatandaşların da HES kodlarını sorgulayan zabıtalar, sosyal mesafe ve maske takma konusunda da uyarılarda bulundu.

SEÇMECE KALDIRILSIN

Esnaflar bu denetlemeden memnun olduklarını dile getirerek; “HES kodu denetimi olması çok iyi oldu. Çünkü karantinada olan kişilerde sebze ve meyve satmak için geliyor. Hepimizin sağlığı riske giriyor.  Biz maske, mesafe ve hijyen kurallarına bizzat dikkat ediyoruz. HES kodu sorgulaması olduğunu duyanlar en azından pazara gelirken daha dikkatli olur. Birde seçmece olmasa çok iyi olacak. Her gelen seçiyor. Virüs varsa başkasına geçmesine sebep oluyor. İnşallah seçmece de biter.  Denetim yapan zabıta ekiplerine teşekkür ederiz. “ şeklinde konuştu.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

 width=