PAZAR YERİNDE TUVALET KRİZİ

Özdemirci Mahallesinde vatandaşlar kapalı pazaryerine tuvalet yapılmasını istiyor.

PAZAR YERİNDE TUVALET KRİZİ
Yazar : Tarih : Okunma : 613 views Yorum Yap

Özdemirci Mahallesinde vatandaşlar kapalı pazaryerine tuvalet yapılmasını istiyor.

2022 yılında hizmete açılan kapalı pazaryerinde tuvalet olmaması hem vatandaşlar hem de pazarcılar için sorun oluşturuyor.

 

Çivril Belediyesi tarafından Özdemirci Mahallesinde yapılan Pazaryerine tuvalet isteyen mahalle sakinleri “Pazar yerimiz güzel oldu ama tuvalet olmaması büyük sorun” dedi. Sosyal tesis olarak da kullanılan Pazaryerinde mahallenin düğün, nişan ve mevlitlerinin yapıldığını ifade eden mahalle sakinleri “pazaryerimiz yeni yapıldı güzel oldu temiz oldu. Ama tuvaleti yok. Pazar günleri alışverişe gelenler ve pazarcılar büyük sorun yaşıyor. Bazen camiye bazen de yakında bulunan evlere gidiyorlar” dedi.

Tuvalet sorununun toplu organizasyonlarda ciddi sorunlar ortaya çıkardığını belirten vatandaşlar “köyümüzde düğün salonu olmadığı için birçok etkinliğimizi burada yapıyoruz. O zamanlar tuvalet ve lavabo ihtiyacı ciddi sorun oluyor. Düğüne gelen nişana gelen kaç kişi camiye kadar gider kaç kişi konu komşunun kapısını çalar. Belediyeden buraya tuvalet ve lavabo yapmasını istiyoruz. Onlar olmadan bu kapalı Pazar yeri tam anlamıyla ihtiyaca cevap veremiyor” dedi.

Pazarcılar, “Tuvaleti geçtik suyumuz bile yok”

Özdemirci Mahallesinde Çarşamba günleri kurulan pazarda yer alan satıcılar tuvalet sorunlarının giderilmesini isteyerek, “Her hafta tuvalet sorunu yaşıyoruz. Kadın olarak bu sıkıntıyı en çok bizler çekiyoruz. Evlerin ziline basarken artık utanıyoruz. Yetkililerin bir an önce tuvalet sorununu gidermelerini istiyoruz.” Dedi.

Ellerini yıkayabilecekleri bir çeşmenin olmamasının da büyük bir sorun olduğunu dile getiren pazarcılar, “Ellerimiz kirlenebiliyor ve yıkayabileceğimiz bir çeşme bile yok. Burası gıda pazarı. En çok temizliğin olması gereken yer. Bir kenara çeşme yapılmasını istiyoruz. Ayrıca pazaryeri kurulmadan önce yıkanıp temizlenmesini istiyoruz. Pis bir ortamda pazar kuruyor ve gıda ürünü satıyoruz.”ifadelerini kullandı.

Yazıcı, “Biz Her Zaman Vatandaşımızın Yanındayız.”

Özdemirci Mahallesine giderek pazaryerinde vatandaşların isteklerini dinleyen CHP Çivril Belediye Meclis Üyesi Tunay Yazıcı, “Parti olarak yaptığımız mahalle ziyaretlerinde Özdemirci Mahallemizin pazaryerinde tuvalet olmamasının hem yerel halka hem de pazarcı esnafına büyük sorun yaşattığı ihbarı tarafımıza geldi. Partilimiz ve Özdemirci Mahallesinde yaşayan Gülgün Alacacıoğlu hanımefendi ile birlikte pazaryerini gezdik. Özellikle kadın satıcıların tuvalet olmaması yönündeki şikayetlerini dinledik. Ayrıca pazaryerinin temizlik ve su sorunu olduğunu öğrendik. Aynı zamanda düğün nişan gibi etkinliklerinde yapıldığı pazaryerine bir tuvalet inşa edilmesi ve bir çeşme yapılması konularını meclise taşıyacağımız sözünü verdik. Her zaman vatandaşlarımızın sorunlarına kulak verip onların meclisteki gözü kulağı olup hizmet almalarını sağlamak biz meclis üyelerinin başlıca görevidir. Bizler mecliste el kaldırıp indirmek için seçilmiyor milletin meclisinde milletin hak ve çıkarlarını gözetmek için seçiliyoruz. Biz CHP olarak her zaman vatandaşımızın yanındayız.”dedi.

 

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=