ÖZDEMİRCİ HALKI BELEDİYEYE AKIN ETTİ

Yollarının yapılmasını isteyen Özdemirci Mahalle sakinleri Çivril Belediyesine akın attı.

ÖZDEMİRCİ HALKI BELEDİYEYE AKIN ETTİ
Yazar : Tarih : Okunma : 664 views Yorum Yap

Özdemirci Mahallesi’nden gelen yaklaşık 30 mahalle sakini Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural’ı makamında ziyaret etti.

Yol yapımında ayrımcılık yapıldığına dikkatleri çeken mahalleli bazı sokakların yarıya kadar yapıldığını özellikle bazı evlerin önlerinden geçen yolların yapılmadığını ifade etti.

Mahalle sakinlerinin isteklerini makamında dinleyen Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural ve vatandaşlar arasında zaman zaman gergin anlar yaşandı.

“OLMAYAN PARAYI HARCAYAMAZSINIZ”

Belediye bütçesinin yolların tamamını yapmaya yeterli olmadığını ve bütçe uygun olduğunda eksik yerleri tamamlayacağını söyleyen Başkan Vural; “Hepiniz aile bütçesini yönetiyorsunuz. Pazara giderken bir miktar paran oluyor ve ona göre alışveriş yapıyorsunuz. Olmayan parayı harcama gibi bir şansınız var mı? Eşten dosttan bir kere alıyorsun. Ne diyor atalarımız ayağını yorganına göre uzat. Evdeki hesabı da çarşıya uydur. Siz geldiniz diye değil, gelmeseniz de bu işler yapılacak. Bizim de Özdemirci’ye verilmiş sözlerimiz var.” Dedi.

“BİZE GÜVENİN VE SİZ RAHAT OLUN”

Özdemirci mahallesinin eski yollarının daha kötü olduğunu ve tarihinde görmemiş olan yolların yapıldığını ifade eden Başkan Vural; “Biz Özdemirci’nin eski halini de biliyoruz. Biz Özdemirci’ye tarihinde görülmeyen sıcak asfaltları döşedik. Biz pazar yeri yapacağız diye söz verdik ve pazar yeri yaptık. Parklar yapacağız, kültür evi yapacağız. Ben zannettim ki pazar yeri için teşekkür etmeye geldiniz. Ama hemen siz çamurdan bahsetmeye başladınız. Paramız oldu mu kalan yerleri de tamamlayacağız. Eksiğini gediğini hepsini tamamlayacağız.  Biz döşemeyeceğiz demiyoruz. Döşenecek sabredin diyoruz. Bana yarın yap derseniz yarın yapamam. Bize güvenin ve siz rahat olun. Gereğini yapacağız.”dedi.

“ARASAYDINIZ BEN GELİRDİM”

Mahalle sakinlerinin anlattığı kanalizasyon sorunları ve yol yapımında kayırmalar yapıldığı iddialarının ardından mahallede inceleme yapılması için bir ekip yönlendireceğini kaydeden Başkan Vural; “Teyzelerime ben sözü veriyorum eksiğini gediğini tamamlayacağız. Sizde bana müsaade edeceksiniz. Siz buraya kadar zahmet edip gelmişsiniz. Arasaydınız ben gelirdim. Bugün gün içerisinde yerinde inceleme için personel göndereceğim. Kanalizasyon hattını ben bilmem ama bugün için de DESKİ ile görüşeceğiz.  Gerekeni yapacağız. Bütçemiz de olunca sizler için harcayacağız ”diye konuştu.

“BU AYRIMCILIK OLMUYOR MU?”

Belediye Başkanı Niyazi Vural’ın en kısa zamanda yapacağız sözlerini tatmin edici bulmayan mahalle sakinleri başkandan net bir tarih istedi. Yollar yapılırken insan yoğunluğunun çok olduğu sokakların değil de daha az insan tarafından kullanılan sokakların yapılmış olmasının kayırmacılık olduğunu ifade eden mahalle sakinleri; “Kış geldiği zaman çamurdan çıkamıyoruz. Torunlarımız geliyor elinden tutup parka götüremiyoruz. Yıllardır yolun tozunu, pisliğini çekiyoruz.  Gelin yerinde görün, yapılanı inceleyin. Aciliyeti olan yerler yapılmıyor da neden aciliyeti olmayan yerler yapılıyor. İnsanların uğrak yerleri döşenmeli. Uğrak olmayan yerler ikinci plana alınmalı. Bir muhtarın evinin oraya bakın birde vatandaşın evinin önüne bakın. Muhtarın kapısına kadar döşeniyor da bizim çocuklarımız neden çamurun içinde oynuyor. Ayrımcılık yok diyorsunuz bu ayrımcılık olmuyor mu?  Döşediğiniz yerler için teşekkür ederiz. Döşenen yerler bal dök yala ama diğer yerler çok kötü durumda. Sizden bizim tek isteğimiz yollarımızın yapılmasıdır. Bize yolların ne zaman yapılacağını söylemenizi istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Başkan Niyazi Vural mahalle sakinlerine sırayla senelere yayarak tüm yolların yapılacağını ifade edip misafirlerini uğurladı.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

 width=