OTOPARK SORUNU ÇÖZÜLEMEDİ

Gündemsiz meclis toplantısında gündem yaratan bir diğer isim de CHP’li belediye meclis üyesi Fatma Akkoyun oldu.

OTOPARK SORUNU ÇÖZÜLEMEDİ
Yazar : Tarih : Okunma : 227 views Yorum Yap

Çivril’in yıllardır çözemediği ve gün geçtikçe daha da içinden çıkılamaz bir hal alan otopark sorununu gündeme taşıyan Akkoyun şunları kaydetti;
“Çivril’in otopark sorununu her seferinde gündeme getirdiğimiz halde hala çözemedik. Gerek ana cadde gerekse arka caddelerde sorun devam ediyor. Yeni açılan Migros o bölgedeki trafik ve otopark sorununu daha da artırdı. Vatandaşların iddialarına göre Migros kendine ait otoparkı depo olarak kullandığı için müşteriler yola park ediyor ve oradaki trafiği olumsuz etkiliyor. bu durumdan orada bulunan vatandaşlar da esnaflar da şikayetçi. Market yetkilileri ile de görüşülerek çözüm önerileri sunulabilir.
Tarım ilaçları ve zirai alet satan esnaflarımızın çoğu o yol üzerinde bulunuyor. Doğal olarak çiftçimiz ihtiyaçlarını almak için traktörü ile geliyor ama park edecek yer bulamıyor. Dolayısıyla aldıkları malzemeler ağırlık ve boyut bakımından uzak mesafeye taşımakta sıkıntı yaşıyorlar.
Pazaryeri otopark olarak açılmıştı. Mecliste karar almıştık spor kulübüne gelir getirsin orası otopark olarak kullanılsın diye. Şuan sanırım ondan vazgeçildi. Çok düzensiz bir park var şuan orada. Bir görevlide görünmüyor. Pazaryeri ile ilgili çözüm öneriniz nedir? Orası otopark olarak devam ediyor mu etmiyor mu? Yine insanlar çevresine araçlarını koyuyor yani yine otopark sorunu çözülmedi.
KANALLAR ÇÖP İÇİNDE
Yol kenarındaki DSİ’ye ait tabelada ‘Kanala ait işletme ve bakım yoludur amacı dışında kullanımı yasaktır.’ denmesine rağmen moloz atıkları yol boyu kanal yolu üzerine atılmış durumda. Sanayi bölgesindeki kanalın durumu bu şekilde. Karayahşiler ve diğer mahallelerde de aynı sorunlar var. Moloz atıkları toplama yerimiz var diye biliyorum yoksa da molozlar rast gele bir yerlere atılacağına beli bir yer gösterilse ve her yer kirleneceğine sadece bir bölgede toplanılsa daha düzenli ve temiz bir Çivril’e sahip olsak…”

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

 width=