SEMİH DERE, “OLMUYORSA ‘YAPAMIYORUZ’ DEYİN”

Ağustos ayı meclis toplantısında gündem dışı söz alan CHP grup Başkan vekili Semih Dere doğalgaz çalışmaları nedeniyle kazılan ve yapılmayan yollar konusunda Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Çivril Belediyesinin yetersiz kaldığını söyledi.

SEMİH DERE, “OLMUYORSA  ‘YAPAMIYORUZ’ DEYİN”
Yazar : Tarih : Okunma : 432 views Yorum Yap

Ağustos ayı meclis toplantısında gündem dışı söz alan CHP grup Başkan vekili Semih Dere doğalgaz çalışmaları nedeniyle kazılan ve yapılmayan yollar konusunda Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Çivril Belediyesinin yetersiz kaldığını söyledi.

CHP’li Semih Dere kazılan yollar yüzünden vatandaş ve esnafın sıkıntı yaşadığını ifade ederek “Osman Zolan Çivril’e geldiğinde keşke esnafla da kucaklaşsaydı, dertlerini sorsaydı” dedi.

CHP grup Başkan vekili Semih Dere Ağustos ayı Meclis toplantısında yaptığı gündem dışı konuşmada doğalgaz çalışmaları nedeniyle kazılan yolların tamirat ve yama işlerinin çok geciktirildiğini ifade etti. Gecikmenin vatandaş ve esnafı rahatsız ettiğini belirten Dere “biraz hafızaları tazelemek istiyorum doğalgaz ilk gündeme geldiğinde, doğalgaz firmasından alacağımız, almaya hakkımız olan paydan haberdar olmadığınızı bir toplantıda söylediğinizi hatırlatmak istiyorum. Çivril halen toz toprak içinde ve bu konu öylesine geçiştirilecek bir konu değil diye düşünüyorum.

Size Ayrılan Sürenin Sonuna Geldik

Enerya firmasına ‘siz doğalgaz hattını döşeyin fillerle kapatın dolgu malzemesiyle biz de üst kaplamasını yapacağız’ diye taahhüt ettiniz. Bizlere de bu kaplama ve tamirat işlerini görev süremiz içinde tamamlayacağız diye söz verdiniz. Ama dört yılın sonunda Çivril’de toz, toprak ve çamurdan başka bir şey göremiyoruz. Dolayısıyla da vatandaşların sabrının ve hoşgörüsünün ilerisine geçmek gerekir diye düşünüyorum. Çünkü size ayrılan sürenin sonuna gelmiş bulunmaktayız.

Şuan Bu İşin Yapılması Bir Hata

Önümüzde seçimler var dolayısıyla artık yapıcı işlere geçmek gerektiğini, aksiyona geçmeniz gerektiğini düşünüyorum. Vatandaş aboneliğini alsın diye bir zorlama yapamayız. Katılmıyorum, vatandaş aboneliği almasa da Enerya bağlantısını yapmak zorunda, vatandaşın arsasının apartmanının önüne koysunlar. Özellikle Cumhuriyet Caddesi, Hükümet Caddesi, Uşak caddesi üzerinde sizin dediğinizi beklersek bu proje beş sene daha tamamlanamaz. Çarşının ortasında yaz mevsiminde zaten bu işin yapılması hata. Yurtdışından vatandaşlarımızın geldiği, çarşı esnafımızın en çok para kazandığı zamanda, çarşıda pazarda yürünecek dolaşılacak zamanda ben tozun toprağın içinde kalmayı kabullenemiyorum sayın başkan. Bunu da vatandaşlarımızdan biraz daha sabır bekliyorum diyerek geçiştirebileceğinizi düşünmüyorum. O yüzden gerçekçi sözler gerçekçi adımlar bekliyorum.

Osman Zolan Keşke Esnafla da Kucaklaşsaydı

Sayın Osman Zolan’ın Çivril’e geldiğini gördük gazetelerden, seçim zamanı yaklaştığı için yüz yüze görme şansımız olmuyor geldiğini gazetelerden okuyoruz. Osman Zolan Çivril’de vatandaş ile kucaklaşmış, keşke esnafa da gelseydi kucaklaşsaydı. Çarşıdaki yolları söyleseydik,  problemlerimizi anlatsaydık. Bizim yıllardır söylediğimiz problemler hala çözülmedi bir kerede bunu esnaflar olarak yüz yüze söyleseydik. Bir vatandaş olarak sizden rica ediyorum artık yapıcı adımları atmanın zamanıdır. Eğer olmuyorsa da yok arkadaş yapamıyoruz olmuyor demenizi de açık yüreklilikle ifade etmenizi bekliyorum” dedi.

Biz Biliyoruz Vatandaşın Derdini

Semih Dere’nin konuşmasına cevap veren Başkan Niyazi Vural “biz derdimizi vatandaşımıza, halkımıza açıkça anlattığımızı düşünüyoruz ama anladığım kadarıyla siz anlamamışsınız. Biz biliyoruz vatandaşın derdini sorununu, tozu çamuru bilmiyor olsak bunu baştan söylemezdik” dedi.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=