ÖNCE ANLATTILAR SONRA FİDAN DİKTİLER

Orman Haftası etkinliği yapan minik öğrenciler fidan dikti.

ÖNCE ANLATTILAR SONRA FİDAN DİKTİLER
Yazar : Tarih : Okunma : 155 views Yorum Yap

Orman Haftası etkinliği yapan minik öğrenciler fidan dikti.

Kızılcasöğüt ilkokulu öğrencileri Orman Haftası dolayısıyla Belediye başkanı Niyazi Vural’ı makamında ziyaret ederek ‘Küresel ısınma’ ile ilgili hazırladıkları projeleri sundu.

Orman Haftası Çivril’de farklı etkililiklerle kutlandı. Kutlamalar kapsamında Kızılcasöğüt İlkokulu öğrencileri Belediye başkanını ziyaret ederek hazırladıkları proje ve çalışmalar hakkında bilgilendirme yaptılar. Küresel ısınma ile ilgili hazırladıkları broşürleri belediye birimlerinde personele dağıtan öğrenciler, afişleri de duvarlara asarak farkındalık oluşturdu. Bir süre Başkan Niyazi Vural ile sohbet eden öğrenciler daha sonra otobüslerle Şehitler Mezarlığına giderek burada hazırlanan alanda fidan diktiler.

Ağaç dikme programında öğrencilerle birlikte fidan diken Başkan Niyazi Vural “21-26 Mart Orman Haftası dolayısıyla Kızılcasöğüt İlkokulu öğrencilerimiz, Belediyemizi ziyaret ederek ‘Küresel Isınma ve İklim Değişikliği’ konulu projelerini sundular. Sonrasında da öğrencilerimizle birlikte Orman Haftası vesilesiyle 100 adet çam ağacı fidanını toprakla buluşturarak, can suyu verdik. Çocuklarımızı tebrik eder, başarılarının devamını dilerim” dedi.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=