NİLÜFER SEZONU HIZLI BAŞLADI

Çivril Işıklı gölünde başlayan Nilüfer çiçeği kayık turları sezona hızlı bir başlangıç yaptı.

NİLÜFER SEZONU HIZLI BAŞLADI
Yazar : Tarih : Okunma : 2.632 views Yorum Yap

Çivril Işıklı gölünde başlayan Nilüfer çiçeği kayık turları sezona hızlı bir başlangıç yaptı.

Türkiye’nin en büyük nilüfer tarlasını barındıran Işıklı Gölü’nde kayık turları 1 Haziran itibarıyla başladı. Bir haftada yaklaşık 3 bin ziyaretçisini  ağırlayan Işıklı gölü Nilüfer sezonuna hızlı bir başlangıç yaptı. Turların ilgi gösterdiği nilüfer çiçeği gezilerine ev sahipliğini Beydilli Mahallesi ve Seraserli Mahallesi yapıyor. Işıklı Gölünün Beydilli ve Seraserli kıyılarından turlara katılan yerli ve yabancı turistler gölün güzelliğine hayran kalarak ilçeden ayrılıyor.

NİLÜFER ŞENLİĞİNE MECLİSTEN DAVET

Çivril Belediyesi Haziran Ayı olağan meclis toplantısında Nilüfer Şenliği duyurusu yapan Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural “herkesi şenliğimize bekleriz” dedi.

Nilüfer şenliğinin 24-25 Haziran tarihlerinde yapılacağını söyleyen Başkan Niyazi Vural, “Her geçen gün Nilüfer çiçeğine ilgi artıyor. Sezon açılmadan önce de bir çok insan gelip göle girmek için aradılar. Tabi bizlerde Sezonumuzun 1 Haziranda başladığını kendilerine ilettik. Gerek basın aracılığı ile gerekse sosyal medya aracılığı ile yaptığımız nilüfer sezonu açılış duyurularımıza muazzam bir geri dönüş oldu. İlk haftada inanılmaz bir yoğunluk oldu. Hafta içi olmasına rağmen bir günde 7 otobüs kafilelerin geldiği oldu. Bu ilçemiz adına güzel bir gelişme. Turizm alanında Çivril adından söz ettiren bir ilçe haline geldi. Bununla yetinmeyeceğiz ve her geçen gün bizler de kendimizi geliştirerek daha çok ziyaretçiyi ilçemize getirmenin yollarını arayacağız.

Bu yıl 2.sini gerçekleştirecek olduğumuz Nilüfer Şenliğimiz 24-25 Haziran günü düzenlenecek. Buradan herkesi şenliğimize davet ediyorum.” İfadelerini kullandı.

24-25 Haziran tarihlerinde bu yıl 2.’si düzenlenecek olan Nilüfer Şenlikleri kapsamında ilk gün Emre Dayıoğlu ve Uğur Önür sahne alırken şenliğin ikinci günü Ece Umay sahneye çıkacak.

Şenlik Beydilli Mahallesi Nilüfer Parkta yapılacak.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=